Quantcast
GUNTIS KUZMA | VSIA LIEPĀJAS SIMFONISKAIS ORĶESTRIS

GUNTIS KUZMA

Galvenais diriģents

Guntis KUZMA kopš 2022./2023. gada sezonas ir Liepājas Simfoniskā orķestra galvenais diriģents un mākslinieciskais vadītājs.

Lielās mūzikas balvas 2018 ieguvējs par diviem izciliem veikumiem: Ādolfa Skultes Piektās simfonijas interpretāciju “Latviešu simfoniskās mūzikas lielkoncertā”, vadot Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri, un Sebastiana Fagerlunda Klarnetes koncerta atskaņojumu solista lomā. Starptautisku konkursu laureāts.

Diriģents un klarnetists Guntis Kuzma savu talantu spilgti apliecinājis daudzu orķestru priekšā. No 2014. līdz 2022. gadam viņš bija Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra diriģents, 2019. gadā vadījis kamerorķestri Accademia Baltica koncertus, kā solists un diriģents regulāri sadarbojas ar vēl citiem orķestriem, toskait Sinfonietta Rīga un Sinfonia concertante.

Guntis Kuzma ir mūziķis, kas nebaidās no izaicinājumiem, par ko liecina viņa aktīvā interese par laikmetīgo mūziku un daudzu jaundarbu pirmatskaņojumi gan klarnetista, gan diriģenta lomā. Kuzmas interpretācijā Latvijas un Gruzijas pirmatskaņojumu piedzīvojis ārkārtīgi sarežģītais Pjēra Bulēza opuss Dialogue de lombre double klarnetei un elektronikai.

Līdzās pasaules simfoniskā zelta repertuāra atskaņošanai Liepājas Simfoniskā orķestra galvenais diriģents kā mērķi izvirzījis latviešu mūzikas ierakstu krājumu papildināšanu un latviešu mūzikas jaundarbu pasūtīšanu, tādā veidā turpinot orķestra ilgo gadu darbu pie Liepājas instrumentālo koncertu un simfoniju sērijas.

Guntis Kuzma uzstājies ASV, Dānijā, Igaunijā, Latvijā, Lietuvā, Ukrainā, Vācijā, Zviedrijā.  Daudzu Latvijas Radio fonda ierakstu dalībnieks. 2022. gadā klajā nāca Gunta Kuzmas soloalbums, kas tapis sadarbībā ar pianisti Agnesi Egliņu.