Liepājas skaņas Rundāles pilī

30. jūlijā Rundāles pilī notiks Liepājas Simfoniskā orķestra rīkotais festivāls “Liepājas skaņas Rundāles pilī”, kas šogad apmeklētājiem piedāvās četrus dažādus notikumus ar vienotu tematisko motīvu “Balle pilī”.

Cīņā par izdzīvošanu politisku un sociālu intrigu piesātinātā vidē galminiekiem nācās nepārtraukti sevi apliecināt caur sociālajām prasmēm, tostarp arī deju. Galmā dejošana kļuva par iecienītu laika kavēkli, un dižciltīgās sabiedrības pārstāvjiem dejotprasme bija obligāta.

Greznas balles savulaik rīkotas Latvijas izcilākajā baroka un rokoko stila arhitektūras un mākslas piemineklī, par mazo Versaļu dēvētajā Rundāles pilī. Piemēram, grāfa Zubova rīkotajos Ražas svētkos Rundāles pilī 1802. gada 10. oktobrī piedalījušies aptuveni 1200 viesu, savukārt 2007. gada 8. jūnijā Rundāles pils uzņēma ap 1000 lūgtu viesu — Valsts prezidente Vaira Vīķe-Freiberga rīkoja atvadu pieņemšanu par godu savas prezidentūras astoņiem gadiem. Abas viņas inaugurācijas balles 1999. un 2003. gadā arī noritēja šajā greznajā namā tikpat kuplā lokā.

Festivāls LIEPĀJAS SKAŅAS RUNDĀLES PILĪ
30. jūlijs 2022

pulksten 15 Rundāles pils dārzs, Zaļais teātris
KONCERTUZVEDUMS "MAZAIS PRINCIS". PIRMIZRĀDE

pulksten 17 Rundāles pils dārzs, Zaļais teātris
KONCERTSARUNA "BALLE PILĪ"

pulksten 20 Rundāles pils Zelta zāle
KONCERTS "BALLE CAURI GADSIMTIEM"

pulksten 22 Rundāles pils pakāje, Franču dārzs
NAKTS KONCERTS

Pērkot abonementu, jeb koncertus, kas notiek pils Zaļajā teātrī, pils dārza apmeklējums ir iekļauts biļetes cenā.

Festivālu atbalsta Latvijas Republikas Kultūras ministrija, Valsts kultūrkapitāla fonds un auto noma SIXT.

Biļetes meklējiet visās "Biļešu Paradīzes" tirdzniecības vietās.
Uz festivālu "Liepājas skaņas Rundāles pilī" iespējams iegādāties arī abonementu, kas sniedz iespēju apmeklēt visus četrus pasākumus par zemāku cenu, nekā pērkot biļetes atsevišķi.

JAUNUMI