Quantcast
Liepājas vasara | VSIA LIEPĀJAS SIMFONISKAIS ORĶESTRIS

Liepājas vasara

Festivāls LIEPĀJAS VASARA, ko ik gadu organizē Liepājas Simfoniskais orķestris, ir leģendārā vasaras simfoniskās mūzikas cikla LIEPĀJAS VASARA garīgais mantinieks un turpinājums. Gadu desmitiem Liepājā, Jūrmalas parka brīvdabas estrādē siltajās vasaras dienās liepājnieki un kūrviesi ar visām ģimenēm varēja baudīt simfoniskās mūzikas koncertus. Tālajā 1783. gadā šo iniciatīvu aizsācis toreizējais Kurzemes hercogs Pēteris Bīrons. Festivālā skanējuši tādi skaļi vārdi kā Giora Feidmans, Gidons Krēmers un „Kremerata Baltica”, Avi Avitals, Tokiko Kato, Maija Kovaļevska, Vilems Lačumija un vēl citi.


12. jūlijs / 24. augusts 2024
Liepājas koncertārzs "Pūt, vējiņi!"

Aizsākusies 1881. gadā, simfonisko koncertu tradīcija ir kļuvusi par neatņemamu Liepājas kultūridentitātes zīmi. Ir mainījušās varas, pati pilsēta, brīvdabas koncertiem būvētās estrādes, tomēr, jūras elpas apdvesta, mūzikas baudīšana vasaras vakaros atkal un atkal atgriežas mūsu pilsētas gara dzīves ritumā.

19. un 20. gadsimta Liepājā tie bija intensīvi trīs vasaras koncertdzīves mēneši ar pieaicinātiem māksliniekiem no Rīgas, Lietuvas, Polijas un Vācijas. Pagājušā gadsimta 20./30. gados vasaras koncertsezonas sasniedza milzīgu popularitāti un jau balstījās galvenokārt uz vietējiem orķestra mūziķiem. Savukārt 20. gadsimta otrajā pusē Valda Vikmaņa vadībā gadu desmitiem atkal tika rīkotas vasaras simfoniskās sezonas.

12. jūlijs pulksten 19
JULIAN JOSEPH. RHAPSODY IN BLUE

24. augusts pulksten 14 (papildkoncerts) un 19
MĀRTIŅŠ BRAUNS. DZIESMA PAR SPĒLI

Biļetes meklējiet visās "Biļešu Paradīzes" tirdzniecības vietās.