Quantcast
GINTARS RINKEVIČS | VSIA LIEPĀJAS SIMFONISKAIS ORĶESTRIS

GINTARS RINKEVIČS

Galvenais diriģents 2017 – 2022
Gintars Rinkevičs ir viens no izcilākajiem, starptautisku atzinību guvušiem lietuviešu diriģentiem, kurš savulaik beidzis gan Pēterburgas, gan Maskavas konservatorijas. Lietuvas mūzikas un teātra akadēmijas profesors, Lietuvas Valsts simfoniskā orķestra dibinātājs, mākslinieciskais vadītājs un galvenais diriģents ir vairāku starptautisku konkursu laureāts. No 1996.-2003.gadam bijis Latvijas Nacionālās operas galvenais diriģents, bet no 2007.-2009.gadam – galvenais viesdiriģents.

Viņa vadībā tapušas tādas operas kā Mocarta Burvju flauta, Verdi TraviataAīdaNabuko un Masku balle, Šostakoviča Mcenskas apriņķa lēdija Makbeta, Vāgnera Klīstošais holandietis un daudzas citas, kā arī vairāki baleti. Lietuviešu diriģents ir divkārtējs Latvijas Lielās Mūzikas balvas laureāts (1996., 1999.).

G.Rinkevičs ir sadarbojies ar ļoti daudziem pasaules orķestriem. Bijis Malmes Operas un Muzikālā teātra galvenais diriģents. Stājies pie Berlīnes Simfoniķu, Veimāras Valsts kapellas, Kopenhāgenas Tivolī Simfoniskā orķestra, Sanktpēterburgas Filharmoniskā orķestra, Krievijas Nacionālā simfoniskā orķestra un Krievijas Valsts simfoniskā orķestra diriģenta pults. Viņa vadībā notikušas operas izrādes Zalcburgā, Karaliskajā Alberta zālē Londonā, Elizejas lauku teātrī Parīzē, Taivānā un Honkongā.

Diriģents ir koncertējis daudzās prestižās pasaules koncertzālēs. Bijis pastāvīgs viesis Krievijas Valsts Akadēmiskajā Lielajā teātrī Maskavā kopš 2003.gada. 2007.gadā Gintars Rinkevičs kļuva par Novosibirskas Akadēmiskā simfoniskā orķestra māksliniecisko vadītāju un galveno diriģentu.
 
Kopš 2017. gada rudens Gintars Rinkevičs ir Liepājas Simfoniskā orķestra galvenais diriģents un mākslinieciskais vadītājs. Savā pirmajā sezonā Liepājā viņš klausītājiem palika atmiņā ar spožo Karla Orfa kantātes "Carmina Burana" interpretāciju sezonas atklāšanas koncertā, nākošās koncertsezonas atklājot ar Gustava Mālera 1. un 2. simfoniju atskaņojumiem, kuriem nebijušu vērienu piešķīra sadarbība ar Lietuvas Valsts simfoniskā orķestra un Kauņas Valsts kora mūziķiem. Maestro ir vadījis spožas orķestra uzstāšanās kopā ar solistiem Mišu Maiski, Gidonu Krēmeru, Sergeju Nakarjakovu, Maiju Kovaļevsku, Vestardu Šimku, Klaudiju Haklu, Jeronimu Miļus, Valsts Akadēmisko kori Latvija un daudzām citām izcilībām, kā arī vadījis triumfālus Liepājas Simfoniskā orķestra koncertus Indijā un Šrilankā.