Quantcast
Orķestris aicina uz ugunīgu simfodžeza un flamenko koncertu | VSIA LIEPĀJAS SIMFONISKAIS ORĶESTRIS

Orķestris aicina uz ugunīgu simfodžeza un flamenko koncertu

Piektdien, 12. jūlijā, pulksten 19 koncertdārzā “Pūt, vējiņi!” Liepājas Simfoniskais orķestris galvenā diriģenta Gunta Kuzmas vadībā aicina uz ugunīgu simfodžeza un flamenko koncertu. Kopā ar pasaulslaveno britu džeza pianistu Džūlianu Džozefu klausītājus priecēs Džordža Gēršvina leģendārais skaņdarbs “Rhapsody in Blue”. Pievienojot saulainu Spānijas pieskārienu, flamenko mākslinieki Letīcija Domingesa un Manuels Bellido bagātinās koncertu ar temperamentīgām dejām.

Koncerta programma veidota vasarīgi krāšņa. Orķestra mākslinieciskais vadītājs Guntis Kuzma tajā iekļāvis arī Leonarda Bernstaina simfoniskās dejas no mūzikla “Vestsaidas stāsts”, Bakhanāliju no Kamila Sensānsa operas “Samsons un Dalila” un Džordžes Enesku Pirmo rumāņu rapsodiju.

Flamenko dejotāji klausītājus aizvedīs uz saulaino Spāniju. Tās eksotika un ietekme uz eiropeisko romantismu atspoguļosies slavenās franču komponista Žorža Bizē operas “Karmena” instrumentālos fragmentos. Programmā skanēs arī darbi, ko radījuši andalūziešu komponisti: Manuela de Faljas spāņu deja no operas “Īsā dzīve” (“La Vida Breve”), kā arī sarsuelas klasika – Geronimo Himeneza “Luisa Alonso kāzas” (“La Boda de Luis Alonso”).

Džūlians Džozefs, kuru britu medijs “The Stage” ir nodēvējis par “iespējams, visu laiku nozīmīgāko džeza mūziķi Lielbritānijā”, savu karjeru veltījis džeza mūzikas popularizēšanai visā pasaulē un kļuvis pazīstams un publikas iemīļots gan kā izcils pianists, komponists un aranžētājs, gan arī zinošs un interesants džeza mūzikas vēstnieks.

Džozefa karjeru raksturo vairāki revolucionāri sasniegumi. Viņš bija pirmais melnādainais britu džeza mūziķis, kurš vadīja koncertu sēriju Vigmora zālē Londonā, un pirmais, kurš ar savu “All-Star Big Band” kā vadošā zvaigzne ievadīja “BBC Proms” – astoņas nedēļas ilgu vasaras sezonu ar ikvakara klasiskās mūzikas koncertiem un citiem pasākumiem, kas notiek katru gadu, galvenokārt Karaliskajā Alberta zālē Londonā.

Letīcija Domingesa ir īsts flamenko dārgakmens. Savu aizraujošo ceļojumu dejas pasaulē sākusi jau trīs gadu vecumā, un kopš tā brīža viņas ceļš ir bijis pastāvīgs kāpums uz izcilību. Savas karjeras laikā viņa uzstājusies uz skatuvēm daudzviet Eiropā, Āfrikā, Tuvajos Austrumos un Āzijā. Viņas talantu publika baudījusi arī tādās ikoniskās flamenko vietās, kā slavenā Seviļas “El Patio Sevillano”.

Savukārt Manuels Bellido lieliskās dejotāja karjeras atslēgas vārdi ir iedzimts talants, smags darbs daudzu gadu garumā un izcili skolotāji. Arī šis izcilais dejotājs ir uzstājies daudzviet pasaulē, tostarp “Chaillot – Théâtre national de la Danse” Francijā un “Coliseu do Porto” Portugālē, bet visbiežāk prestižajos Spānijas operteātros. Starptautisko karjeru šis pieprasītais mākslinieks patlaban turpina kā Granadas Flamenko baleta dejotājs, vēl nesen ar izrādēm viesojoties Taizemē un Filipīnās.

Biļetes pieejamas “Biļešu Paradīzes” tirdzniecības vietās un internetā.

Koncertu atbalsta Latvijas Republikas Kultūras ministrija un Liepājas pilsēta.

JAUNUMI