Quantcast
Ar “Rhapsody in Blue” Liepājā atgriezīsies Džūlians Džozefs | VSIA LIEPĀJAS SIMFONISKAIS ORĶESTRIS

Ar “Rhapsody in Blue” Liepājā atgriezīsies Džūlians Džozefs

12. jūlijā pulksten 19 koncertdārzā “Pūt, vējiņi!” Liepājas Simfoniskais orķestris galvenā diriģenta Gunta Kuzmas vadībā muzicēs ar pasaulslaveno džezmeni Džūlianu Džozefu, kopīgi atskaņojot leģendārā amerikāņu džeza komponista un pianista Džordža Gēršvina “Rhapsody in Blue”.

Džūlians Džozefs (1966) ir viens no izcilākajiem un ietekmīgākajiem britu džeza mūziķiem. Viņš savu karjeru veltījis džeza mūzikas popularizēšanai visā pasaulē, un kļuvis pazīstams un publikas iemīļots gan kā izcils pianists, komponists un aranžētājs, gan arī zinošs un interesants džeza mūzikas vēstnieks.

Džozefa karjeru raksturo vairāki revolucionāri sasniegumi. Viņš bija pirmais melnādainais britu džeza mūziķis, kurš vadīja koncertu sēriju Vigmora zālē Londonā, un pirmais, kurš ar savu “All-Star Big Band” kā vadošā zvaigzne ievadīja “BBC Proms” – astoņas nedēļas ilgu vasaras sezonu ar ikvakara klasiskās mūzikas koncertiem un citiem pasākumiem, kas notiek katru gadu, galvenokārt Karaliskajā Alberta zālē Londonā.

Līdztekus koncertēšanai, komponēšanai, darbam skaņu ierakstu studijās un pedagoģijai, Džozefs 2018. gadā izdeva grāmatu “Music of Initiative”, kurā viņš dalās savos ieskatos par džeza mūzikas filozofiju un praksi.

2013. gadā Londonā tika dibināta Džūliana Džozefa Džeza akadēmija. Par ievērojamo ieguldījumu mūzikā 2018. gadā Džozefs apbalvots ar Britu Impērijas Izcilības ordeni.

Džūlians Džozefs Liepājā viesosies jau piekto reizi – 2003. un 2013. gadā viņš muzicēja Pianisma zvaigžņu festivālā, savukārt 2006. un 2007. gadā festivālā „Aile Jazz”.

Vēl bez Džordža Gēršvina “Rhapsody in Blue” 12. jūlija koncerta programmā skanēs arī Leonarda Bernsteina, Kamila Sensānsa, Žorža Bizē un citu komponistu darbi.

Biļetes pieejamas “Biļešu Paradīzes” tirdzniecības vietās un internetā.

Koncertu atbalsta Latvijas Republikas Kultūras ministrija un Liepājas pilsēta.

JAUNUMI