Quantcast
Zvaigžņu festivālu noslēgs džeza dziedātājs Ola Onabule | VSIA LIEPĀJAS SIMFONISKAIS ORĶESTRIS

Zvaigžņu festivālu noslēgs džeza dziedātājs Ola Onabule

Liepājas Starptautiskā zvaigžņu festivāla noslēguma koncertā 11. martā uz koncertzāles “Lielais dzintars” skatuves kāps pasaulslavenais džeza un soula dziedātājs Ola Onabule, kurš kopā ar Liepājas Simfonisko orķestri un Latvijas Radio bigbendu diriģenta Gunta Kuzmas vadībā atskaņos izlasi no sava jaunākā albuma “Point Less”.

Koncerta tiešraide skanēs arī Latvijas Radio 3 ēterā.

Londonā dzimušais un Nigērijā skolotais Ola Onabule atgriezīsies Latvijā, lai pirmo reizi viņa samtainā balss skanētu arī Liepājā. Kā neviens cits šis dziedātājs māk vienā audumā saaust džezu un soulu, par ko 11. martā varēs pārliecināties Liepājas Starptautiskā zvaigžņu festivāla klausītāji.

Britu-nigēriešu dziedātājs un dziesmu autors Ola Onabule izveidojis veiksmīgu karjeru, nerimstoši strādājot ierakstu studijā un regulāri dodoties starptautiskās turnejās.

Trīsarpus oktāvas plašais, emocionālais un virtuozā baritona balss ir instruments, ar kura palīdzību mākslinieks stāsta par sociālo netaisnību, kas vienmēr ir aktuāla visā viņa radošajā darbībā.

Viņa jaunākais albums "Point Less" vēsta par vardarbību, imigrāciju, ksenofobiju, nodevību un cieņu, vienlaikus svinot dzīvi un brīdinot to apdraudošos sociālos spēkus.

Mākslinieks apcer mūsu pašreizējo vēsturiskās atmiņas trūkumu, kas ļauj valdīt neuzticībai un bailēm; uzdod filozofiskus jautājumus par vardarbību; pārdomā, kas ir īstais spēks: fiziskais vai garīgais; mēģina attēlot patiesu mīlestību ārpus visiem vienkāršiem stereotipiem.

Orķestrāciju Onabule jaunākā albuma "Point Less" dziesmām veido vācu diriģents Tobiass Bekers. “Viņa simfoniskās aranžijas izkausās nu ļoti garšīgi!” saka dziedātājs.

Onabule uzstājies daudzos prestižos džeza festivālos, tostarp Monreālā un Vankūverā, kā arī koncertzālēs un džeza klubos visā pasaulē.

“Onabule ir pilns komplekts: spēcīgs, izteiksmīgs dziedātājs un pārsteidzošs dziesmu autors ar asām atziņām par mūsdienu sabiedrību, ko vienmēr pauž poētiskā veidā. Viņa stilistiskās iezīmes ir plašas – āfrikāņu, latīņu, džeza, fanka, soula un popmūzikas, un tās visas saplūst dabiskā veselumā,” raksta All About Jazz.

Šis koncerts būs īsti svētki simfodžeza mīļotājiem, jo pirmo reizi uz vienas skatuves tiksies Liepājas Simfoniskais orķestris un Latvijas Radio bigbends. Turklāt pirmatskaņojumu šajā vakarā piedzīvos Latvijas Radio bigbenda mākslinieciskā vadītāja Kārļa Vanaga komponētais Trīskāršais koncerts “Trio Colossus” tenorsaksofonam, kontrabasam un sitaminstrumentiem, kā solistiem piedaloties Edvīnam Ozolam, Artim Orubam un pašam komponistam ar tenorsaksofonu.

31. Liepājas Starptautisko zvaigžņu festivālu atbalsta Latvijas Republikas Kultūras ministrija, Valsts Kultūrkapitāla fonds, Liepājas pilsēta un SEB banka.

Biļetes uz Liepājas Simfoniskā orķestra koncertiem pieejamas “Biļešu paradīzes” tīklā.

JAUNUMI