Quantcast
Mazā naktsmūzika. Liepājas skaņas Rundāles pilī | VSIA LIEPĀJAS SIMFONISKAIS ORĶESTRIS

Mazā naktsmūzika. Liepājas skaņas Rundāles pilī

03.08.2024    18.00
Rundāles pils Baltā zāle

Liepājas Simfoniskais orķestris 3. augustā pulksten 18.00 aicina satikties mūzikā Rundāles pils Baltajā zālē, kur diriģenta Gunta Kuzmas vadībā skanēs Vīnes klasiķu Volfganga Amadeja Mocarta un Ludviga van Bēthovena skaņdarbi, ko papildinās latviešu mūsdienu komponista Artura Maskata Concerto grosso.

Mocarta “Mazā naktsmūzika” ir viens no komponista populārākajiem un publikas iemīļotākajiem skaņdarbiem, kura melodijas un harmonijas pazīst pat tie, kam klasiskā mūzika ir gluži vienaldzīga. Šī serenāde aizraus ar savu vieglo un graciozo eleganci, kurā komponista fantāzija sakuplojusi bagātīgā tēmu paletē, veidojot vieglu, elegantu, lirisku un izsmalcinātu saviesīgo mūziku.

Artura Maskata Concerto grosso ir mūsdienīga interpretācija par baroka laika concerto grosso žanru, kur instrumentu vai solistu grupas saspēlējas ar visu orķestri, un Maskata kompozīcijā klasiskās tradīcijas savijas ar košām un dinamiskām melodijām, radot aizraujošu un neparastu klausīšanās pieredzi.

Vērienīgi Rundāles pils Baltajā zālē izskanēs Bēthovena Sestā simfonija, kurai pats komponists devis apakšvirsrakstu “Pastorālā simfonija jeb atmiņas par dzīvi laukos”, un tas ir komponista veltījums dabas skaistumam un mieram. Iedvesmojoties pats no savām garajām pastaigām dabas klēpī, Bēthovens simfonijā attēlo dažādas dabas skaņas un ainavas, radot emocionālu un gleznainu muzikālo stāstu.

Piedalās:
Sandis ŠTEINBERGS (vijole)
Ēriks KIRŠFELDS (čells)

Liepājas Simfoniskais orķestris
Diriģents Guntis KUZMA

Programmā:
Volfgangs Amadejs MOCARTS (1756–1791) “Mazā naktsmūzika”
Arturs MASKATS (1957) Concerto grosso
Ludvigs van BĒTHOVENS (1770–1827) Sestā simfonija (“Pastorālā”)


Koncertu atbalsta Latvijas Republikas Kultūras ministrija, Valsts Kultūrkapitāla fonds un "Zemgales vēsturiskās zemes kultūras programmas 2024".

INFORMĀCIJA APMEKLĒTĀJIEM:

Rundāles pils Baltajā zālē sēdvietas nav numurētas

Atlaides:
Skolēniem, studentiem, invalīdiem, pensionāriem – 10 eiro
3+ ģimenes kartes īpašniekiem - 30%
Skolotājiem, pasniedzējiem un medicīnas darbiniekiem - 20%

Grupām (10 un vairāk apmeklētājiem) – 20%
Pērkot grupu biļetes internetā, lūdzam rakstīt uz e-pastu sales@lso.lv.

Apmeklējot koncertu, apmeklētājam ir jāuzrāda tiesības uz atlaidi apliecinošs dokuments.

Pirkt biļeti