Quantcast
Sezonas noslēguma koncertu varēs skatīties arī tiešraidē | VSIA LIEPĀJAS SIMFONISKAIS ORĶESTRIS

Sezonas noslēguma koncertu varēs skatīties arī tiešraidē

Savu 143. sezonu Liepājas Simfoniskais orķestris noslēgs jau šonedēļ – 11. maijā pulksten 18 koncertzālē “Lielais dzintars”, uzstājoties ar starptautiski atzīto latviešu čellisti Margaritu Balanas un vienā programmā apvienojot latviešu un vācu simfoniskās mūzikas lielmeistaru mūziku.

Koncertu saviem klausītājiem orķestris sadarbībā ar koncertzāli “Lielais dzintars” piedāvā klausīties ne tikai klātienē, bet arī bezmaksas tiešraidē koncertzāles digitālajā platformā "Digitālais dzintars".

Liepājas Simfoniskā orķestra galvenais diriģents Guntis Kuzma sezonas noslēguma programmā iekļāvis Jāņa Mediņa, Roberta Šūmaņa un Johannesa Brāmsa mūziku.

Koncertā skanēs Šūmaņa Koncerts čellam un orķestrim ar vakara īpašās viešņas Margaritas Balanas solo. Šis koncerts pazīstams ar savu lirisko un emocionālo raksturu, kā arī virtuozu čella partiju. Skaņdarbs ir ietekmējis daudzus citus komponistus, piemēram, Kamilu Sensānsu un Antonīnu Dvoržāku. Tas kļuvis par čellistu repertuāra klasiku un ir bieži atskaņots dažādos koncertos un festivālos visā pasaulē.

Ar Margaritu Balanas Liepājas Simfoniskais orķestris uzstājies jau vairākkārt. 2023. gada pavasarī Ogrē kopīgi tika atskaņots Kamila Sensānsa Pirmais koncerts čellam un orķestrim, savukārt 2021. gada rudenī koncertzālē “Lielais dzintars” – Antona Krafta Koncerts čellam un orķestrim.

Sezonas noslēguma koncerta programmā iekļautā Brāmsa Otrā simfonija ir gaiša un optimistiska, atšķirībā no komponista pirmās simfonijas, kas bija tumšāka un dramatiskāka. Simfonijas pirmajā daļā dzirdamas alpu ragu melodijas, kas atspoguļo Brāmsa vasaras atpūtu Austrijas Alpos, kas iedvesmojusi viņu šī darba radīšanai. Komponista tuvs draugs, ievērojams ķirurgs un mūzikas analītiķis Teodors Billrots par šo skaņdarbu rakstīja: “Zilas debesis, strautu urdzēšana, spoža saulesgaisma un vēsas zaļas ēnas.”

Līdzās dižajiem vācu komponistiem Guntis Kuzma atkal līdzās liks kādu no latviešu simfoniskās mūzikas klasiķiem. Šoreiz tas būs Jānis Mediņš – viens no nacionālās operas un baleta iedibinātājiem un tālākajiem attīstītājiem. Mediņš būtiski paplašinājis latviešu simfoniskās mūzikas emocionālo un formas vērienu, sacerot skaņdarbus dažādos žanros, piemēram, operas, baletus, simfonijas un kantātes.

Liepājas Simfoniskā orķestra 143. koncertsezonas noslēgumā skanēs viens no Mediņa populārākajiem un emocionālākajiem darbiem – poēma “Pie baznīcas”.

Biļetes uz Liepājas Simfoniskā orķestra koncertiem pieejamas “Biļešu paradīzes” tīklā.

Koncertu atbalsta Latvijas Republikas Kultūras ministrija, Valsts Kultūrkapitāla fonds, Liepājas pilsēta.

JAUNUMI