Quantcast
Noskaidroti Valda Vikmaņa balvas laureāti | VSIA LIEPĀJAS SIMFONISKAIS ORĶESTRIS

Noskaidroti Valda Vikmaņa balvas laureāti

Noslēdzies “Valda Vikmaņa Latvijas jauno atskaņotājmākslinieku konkurss 2024” un paziņoti labākie jaunie izpildītāji, kuri kopā ar Liepājas Simfonisko orķestri 9. martā uzstāsies 32. Liepājas Starptautiskā zvaigžņu festivāla atklāšanas koncertā.

Pirmo vietu (900 eiro) un Valda Vikmaņa balvu ieguva Jāzepa Mediņa Rīgas 1. mūzikas skolas vijolniece Elza Siliņa (skolotājs Antti Kortelainen, koncertmeistare Evija Auziņa).

Otro vietu (700 eiro) ieguva MIKC NMV Emīla Dārziņa mūzikas skolas sitaminstrumentāliste Sonja Misiņa (skolotāja Dzintra Knābe, koncertmeistars Ģirts Bīrītis).

Trešo vietu (500 eiro) ieguva MIKC NMV Emīla Dārziņa mūzikas skolas čellists Reinis Rudzītis (skolotāja Diāna Ozoliņa, koncertmeistare Lelde Tīrele).

Savukārt, ceturto vietu ieguva divi konkursa dalībnieki ar vienādu punktu skaitu: MIKC LMMDV trombonists Dāvis Matīss Leišavnieks (skolotājs Robins Jānis Lellis, koncermeistars Normunds Kalniņš) un MIKC NMV Emīla Dārziņa mūzikas skolas vijolniece Lueta Žagare (skolotāja Nelli Sarkisjana, koncertmeistare Lili Sarkisjana).

Turklāt Liepājas koncertzāles “Lielais dzintars” attīstības biedrības īpašā naudas balva, kuru pasniedza arhitekts Gundars Vīksna, tika labākajam LMMDV konkursantam – trombonistam Dāvim Matīsam Leišavniekam.

Konkursa žūrijā šogad darbojās klarnetists, Liepājas Simfoniskā orķestra diriģents un mākslinieciskais vadītājs Guntis Kuzma, sitaminstrumentālists Rihards Zaļupe, pianists Toms Ostrovskis, vijolniece Paula Šūmane un operdziedātāja Elīna Šimkus.

Guntis Kuzma: “Biju patiesi iepriecināts un laimīgs par jauno mūziķu profesionālo varēšanu un arī emocionālo atdevi. Rezultātus izšķīra punktu desmitdaļas, un tas pats par sevi liecina par sīvo konkurenci. Esmu gandarīts arī par jauniešu izvēlēto repertuāru – mūsu festivāla atklāšanā būs bagāts repertuārs, kas sildīs mūziķu un klausītāju sirdis.”

“LMMDV priecājas, ka tās kopīgi ar Liepājas Simfonisko orķestri organizētais konkurss notiek nu jau ceturto reizi, un tas ar katru gadu gūst arvien lielāku interesi no jauno un talantīgo mūziķu puses, kā arī kļūst aizvien prestižāks,” uzsver LMMDV Struktūrvienības vadītājs radošajā darbā mūzikas izglītības programmām Jānis Strazds.

Konkursa mērķis ir sekmēt Latvijas mūzikas vidusskolu audzēkņu un pedagogu profesionālās kvalifikācijas paaugstināšanos, kultūrizglītības prestiža attīstīšanos un nostiprināšanos, kā arī konkurences palielināšanos, paralēli attīstot mākslinieciskā līmeņa paaugstināšanos.

Konkursa norisi atbalstīja Valsts Kultūrkapitāla fonds.

JAUNUMI

Noskaidroti Valda Vikmaņa balvas laureāti
Paziņoti “Valda Vikmaņa Latvijas jauno atskaņotājmākslinieku konkursa 2024” labākie jaunie izpildītāji, kuri kopā ar Liepājas Simfonisko orķestri 9. martā uzstāsies 32. Liepājas Starptautiskā zvaigžņu festivāla atklāšanas koncertā.