Quantcast
Zvaigžņu festivālā muzicēs džeza “Trio Elpo” | VSIA LIEPĀJAS SIMFONISKAIS ORĶESTRIS

Zvaigžņu festivālā muzicēs džeza “Trio Elpo”

Liepājas Starptautiskajā zvaigžņu festivālā, kas norisināsies pavasarī, 15. martā pulksten 19 koncertzāles “Lielais dzintars” Dzintara Jurgelaiša kamerzālē ar džeza programmu publiku priecēs “Trio Elpo”.

“Trio Elpo” radies 2016. gadā, un līdz 2022. gadam tas darbojās ar nosaukumu “Equanimity Trio”.

Trio muzicē trīs līdzīgi domājoši mūziķi un draugi – Jānis Rubiks, Edgars Cīrulis un Rūdolfs Dankfelds. Trio atskaņo pašu komponētu mūziku, kurā savienojas džeza, akadēmiskās un rokmūzikas elementi.

Trio skanējumu raksturo plašas, meditatīvas muzikālās ainavas, spēcīgas un dinamiskas ritma struktūras, kā arī enerģiska un aizraujoša saspēle starp mūziķiem. Šī trio koncepcijas pamatā ir rakstīt un spēlēt mūziku, kas dod iespēju klausītājiem piedzīvot plūdumu, ritējumu un organiskumu, savienojot labāko no daudzām muzikālajām pasaulēm.

32. Liepājas Starptautiskais zvaigžņu festivāls norisināsies nākamā gada pavasarī, no 9. līdz 23. martam, Liepājas koncertzālē “Lielais dzintars”.

Biļetes uz festivālu pieejamas “Biļešu paradīzes” tīklā.

Liepājas Starptautisko zvaigžņu festivālu savulaik kā Starptautisko Pianisma zvaigžņu festivālu 1993. gadā aizsāka Liepājas Simfoniskā orķestra bijušais mākslinieciskais vadītājs Imants Resnis.

Kopš 2016. gada, kad Liepājas Simfoniskais orķestris iemājoja koncertzālē "Lielais dzintars", festivāls pārdzimis plašākā formātā, piesaistot ne tikai pianistus, bet arī izcilus dziedātājus, citu instrumentu virtuozus, un kļuvis vēl saistošāks publikai.

Festivālu atbalsta Latvijas Republikas Kultūras ministrija, Valsts Kultūrkapitāla fonds un Liepājas pilsēta.

JAUNUMI