Quantcast
Sezonas atklāšanā izraēliešu brīnumbērns Joavs Levanons | VSIA LIEPĀJAS SIMFONISKAIS ORĶESTRIS

Sezonas atklāšanā izraēliešu brīnumbērns Joavs Levanons

Liepājas Simfoniskā orķestra 143. koncertsezonas atklāšanas koncertā, kas sestdien, 16. septembrī, pulksten 18 notiks koncertzālē “Lielais dzintars”, uz skatuves kāps izraēliešu brīnumbērns, pianists Joavs Levanons.

Sākotnēji koncertā bija paredzēta čehu pianista Lukāša Vondrāčeka uzstāšanās, taču veselības problēmu dēļ viņa viesošanās Liepājā nav iespējama.

“19 gadu vecumā Izraēlas pianists Joavs Levanons jau demonstrē milzīgu spēku un briedumu,” tā “Frankfurter Allgemeine Zeitung” komentēja jaunā pianista iespaidīgo uzstāšanos pērn Eiropas brīvdabas izstādē Frankfurtē, kur viņš 25 tūkstošu skatītāju klātbūtnē atskaņoja Friderika Šopēna Otro klavierkoncertu ar Frankfurtes Radio simfonisko orķestri.

Viņa sniegumu koncertā “Fondation Louis Vuitton” Parīzē aizvadītajā sezonā ļoti atzinīgi novērtēja “Diapason” kritiķis: “Joavs Levanons ir ne tikai satriecošs virtuozs. Viņa pārliecinošās interpretācijas jau padara viņu par autentisku mūziķi, kuram ir viss, lai kļūtu par vienu no šī gadsimta lielākajiem pianistiem.”
2021. gada sākumā Levanon piedalījās video projektā ar pianistu Danielu Barenboimu un drīz pēc tam parakstīja ekskluzīvu ierakstīšanas līgumu ar “Warner Classics”. Viņa debijas albums “A Monument for Beethoven” tika izdots 2022. gada maijā, un tas piesaistīja lielu recenzentu uzmanību visā pasaulē, gūstot izcilas atsauksmes.

Pirmo reizi uz skatuves Levanons kāpa četru gadu vecumā, un drīz kļuva par uzvarētāju savā pirmajā Nacionālajā pianistu konkursā Izraēlā. Gadu vēlāk viņš saņēma pirmo zelta medaļu Starptautiskajā pianistu konkursā ASV un uzstājās uz prestižās Kārnegī zāles skatuves Ņujorkā.

143. koncertsezonas atklāšanā kopā ar izraēliešu pianistu Joavu Levanonu Liepājas Simfoniskais orķestris un tā galvenais diriģents Guntis Kuzma klausītājus vedīs emocionālā ceļojumā no tumsas uz gaismu, no izmisuma uz cerību: triumfs pār paša piedzīvoto psiholoģisko krīzi un atgriešanās pie radošās darbības ir Sergeja Rahmaņinova Otrā klavierkoncerta tēma.

Mūzika ir izteiksmīga un kaislīga, arī izsmalcināta un poētiska, un Otrais klavierkoncerts ir viens no populārākajiem komponista darbiem ar atmiņā paliekošām melodijām un vērienīgu orķestrāciju.

Vēl koncerta programmā iekļauts poļu komponista Vitolda Ļutoslavska Koncerts orķestrim.

Ļutoslavskis ir viens no ievērojamākajiem 20. gadsimta Eiropas komponistiem, kā arī viens no ietekmīgākajiem Polijas mūziķiem. Viņš saņēmis neskaitāmu daudzumu dažādu apbalvojumu, ieskaitot Polijas augstāko apbalvojumu - Baltā ērgļa ordeni.

Līdzās abiem citzemju dižgariem likts ievērojamais Liepājas kultūras darbinieks un komponists Agris Engelmanis, kura kora dziesmas vairākkārt skanējušas Vispārējos latviešu dziesmu svētkos, savukārt viņa mūziku simfoniskajam orķestrim Liepājas Simfoniskais orķestris atskaņoja arī koncertzāles ”Lielais dzintars” atklāšanas koncertā 2015. gada 6. novembrī.

Biļetes uz Liepājas Simfoniskā orķestra koncertiem pieejamas “Biļešu paradīzes” tīklā.

Koncertu atbalsta Latvijas Republikas Kultūras ministrija, Valsts kultūrkapitāla fonds un Liepājas pilsēta. 

JAUNUMI