Quantcast
Pianistu konkursa fināls (video tiešraide) | VSIA LIEPĀJAS SIMFONISKAIS ORĶESTRIS

Pianistu konkursa fināls (video tiešraide)

Šīs nedēļas nogalē Liepājā norisināsies Jāzepa Vītola VIII Starptautiskā pianistu konkursa fināla koncerti, kuros seši labākie jaunie pianisti kopā ar Liepājas Simfonisko orķestri diriģenta Atvara Lakstīgalas vadībā koncertzālē “Lielais dzintars” atskaņos Volfganga Amadeja Mocarta, Sergeja Prokofjeva un Sergeja Rahmaņinova klavierkoncertus.

Piektdien, 13. oktobrī, pulksten 19 lietuviešu pianists Edvins Švaikovskis atskaņos Mocarta 21. Koncertu klavierēm ar orķestri, savukārt lietuviešu pianisti Mantas Šernius un Mikita Burzanitsa katrs atskaņos Prokofjeva Trešo koncertu klavierēm ar orķestri.

Sestdien, 14. oktobrī, pulksten 19 malaiziešu pianists Julians Čans atskaņos Rahmaņinova Trešo klavierkoncertu, latviešu pianiste Ērika Jākobsone – Prokofjeva Trešo klavierkoncertu, savukārt latviešu pianists Daniils Mickevičs – Rahmaņinova Otro klavierkoncertu.

Pie diriģenta pults stāsies Atvars Lakstīgala.

Jāzepa Vītola Starptautiskais pianistu konkurss ir vērienīgākais notikums Latvijas klaviermākslā, un tas ir kļuvis par svarīgu Latvijas mūzikas dzīves sastāvdaļu.

Konkursa dalībniekus šogad vērtē starptautiska žūrija: Ivari Ilja no Igaunijas, Juris Žvikovs un Toms Ostrovskis no Latvijas, Niklas Pokki no Somijas un Zbignevas Ibelgauptas no Lietuvas.

Konkursa laureātu un diplomandu vidū bijuši tādi pazīstami un nu jau publikas iemīļoti latviešu pianisti kā Juris Žvikovs, Sanita Šablovska, Jānis Zilbers, Toms Ostrovskis, Raimonds Petrauskis, Elīna Bērtiņa, Andrejs Osokins, Arta Arnicāne, Antoņina Suhanova un Iļja Domņins. Šogad Latviju pārstāvēja astoņi jaunie pianisti.

Biļetes uz Jāzepa Vītola VIII Starptautiskā pianistu konkursa koncertiem pieejamas “Biļešu paradīzes” tīklā.

Konkursa fināla koncertu tiešraidi no Liepājas koncertzāles "Lielais dzintars" bez maksas varēs vērot arī šeit!

Konkursa norisi un atbalstu nodrošina Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmija, Liepājas Simfoniskais orķestris, koncertzāle “Lielais dzintars”, Liepājas pilsēta un Latvijas Republikas Kultūras ministrija.

JAUNUMI