Quantcast
"Liepājas skaņas Rundāles pilī" norisināsies augustā | VSIA LIEPĀJAS SIMFONISKAIS ORĶESTRIS

"Liepājas skaņas Rundāles pilī" norisināsies augustā

5. augustā Liepājas Simfoniskais orķestris aicina mūzikas mīļotājus uz ikgadējo muzikālo piedzīvojumu “Liepājas skaņas Rundāles pilī”. Šogad festivāla programmā iekļauti trīs pasākumi, kuros tematiski tiks savienota kultūras un mākslas vēsture no antīkās pasaules līdz pat mūsdienām.

Festivāla ievadā gaidāma koncertsaruna par pārmantoto un pazaudēto no antīkās pasaules, klasicisma laika un mūsdienām; turpinājumā Rundāles pils Baltajā zālē koncertēs Liepājas Simfoniskais orķestris, savukārt festivāls noslēgsies ar maģisku nakts koncertu Johana Sebastiāna Baha un Bendžamina Britena mūzikā.

“Liepājas skaņas Rundāles pilī” iesāksies pulksten 16 Rundāles pils Zelta zālē ar mūzikas apskatnieka Oresta Silabrieža vadītu koncertsarunu “Antīkā pasaule un mūsdienas – pārmantotais un zaudētais”, kurā mākslas vēsturnieks Imants Lancmanis tiksies ar filozofu Uldi Tīronu. Sarunai par atspēriena punktu tiks ņemta Volfganga Amadeja Mocarta simfonija, kurai 19. gadsimta sākumā patvaļīgi piešķirts Jupitera vārds.

Sarunas muzikālajos iestarpinājumos Liepājas Simfoniskā orķestra mūziķu – flautista Reiņa Lapas un arfistes Elizabetas Lāces, – atskaņojumā varēs dzirdēt Marsela Turnjē prelūdijas un Fransuā Kuperēna miniatūras, kā arī pirmatskaņojumu piedzīvos Ernesta Valta Circeņa Jaundarbs antīkā stilā.

Muzikālais piedzīvojums turpināsies pulksten 19, kad vienā no skaistākajām un greznākajām telpām Rundāles pilī – Baltajā zālē Liepājas Simfoniskais orķestris diriģenta Gunta Kuzmas vadībā uzburs Johannesa Brāmsa un Volfganga Amadeja Mocarta simfonisko skaņu krāšņo pasauli.

Koncerta programmā iekļauts Brāmsa Koncerts vijolei un orķestrim un Jupitera vārdā nosauktā Mocarta 41. simfonija.

Kā ierasts, festivāls “Liepājas skaņas Rundāles pilī” noslēgsies ar meditatīvu koncertu pulksten 22. Maģiski izgaismosies Rundāles pils Franču dārzs, ko piepildīs Johana Sebastiāna Baha un Bendžamina Britena mūzika, kas klausītājus aizvedīs ceļojumā cauri laikam un telpai, atklājot Rundāles pils fasādi un Franču dārza strūklaku jaunās krāsās un noskaņās.

Vairāki vērienīgi Liepājas Simfoniskā orķestra koncerti šovasar gaidāmi arī Liepājā.
Koncertdārzā “Pūt, vējiņi!” 15. jūlijā pulksten 19 krāšņā opermūzikas galā koncertā klausītāji varēs baudīt slavenu operu uvertīras, ārijas un ansambļu dziedājumus, ko radījuši tādi mūzikas dižgari kā Džuzepe Verdi, Džoakīno Rosīni, Pjetro Maskanji, Žils Masnē un Šarls Guno.

Kopā ar Liepājas Simfonisko orķestri uz skatuves kāps šarmantais franču soprāns Perīna Madefa, harismātiskais tenors, izcilās balss īpašnieks Mihails Čuļpajevs un rumāņu baritons Bogdans Baču. Savukārt pie diriģenta pults stāsies izcilais azerbaidžāņu diriģents Jalčins Adigezalovs.

Turpat 26. augustā pulksten 19 Liepājas Simfoniskais orķestris kopā ar ģitāristu un komponistu Kasparu Zemīti, kā arī dziedātājiem Renāru Kauperu, Daumantu Kalniņu un Elzu Rozentāli sastapsies simfoniskā sarunā ar vienu no izcilākajiem latviešu komponistiem – Imantu Kalniņu.

Koncertā skanēs gan Kaspara Zemīša oriģinālmūzika, tostarp gaidāms jaundarba “Gadalaiki” pirmatskaņojums, gan labi pazīstamas un publikas iemīļotas Imanta Kalniņa dziesmas: “Viņi dejoja vienu vasaru”, “Akāciju palags”, “Dūdieviņš”, “Elpo” un citas. Pie diriģenta pults stāsies Ainārs Rubiķis.

Biļetes uz Liepājas Simfoniskā orķestra koncertiem pieejamas “Biļešu paradīzes” tīklā.

Koncertus atbalsta Latvijas Republikas Kultūras ministrija, Valsts kultūrkapitāla fonds un Liepājas pilsēta.

JAUNUMI

"Liepājas skaņas Rundāles pilī" norisināsies augustā
5. augustā Liepājas Simfoniskais orķestris aicina mūzikas mīļotājus uz ikgadējo muzikālo piedzīvojumu “Liepājas skaņas Rundāles pilī”.