Quantcast
Jūlija beigās orķestris viesosies festivālā Somijā | VSIA LIEPĀJAS SIMFONISKAIS ORĶESTRIS

Jūlija beigās orķestris viesosies festivālā Somijā

Somijas pilsētā Mikkeli jau 32. reizi norisināsies Mikkeli mūzikas festivāls. 29. jūlijā tajā pirmo reizi uzstāsies arī Liepājas Simfoniskais orķestris, kopā ar Valsts akadēmisko kori “Latvija” atskaņojot Karla Orfa iespaidīgo opusu “Carmina Burana”.

Mikkeli mūzikas festivāla tradīcija iesākās 1992. gadā, kad tas pirmo reizi norisinājās kā neliela mēroga kamermūzikas pasākums. Nu tas ir izaudzis par daudzpusīgu festivālu ar bagātīgu programmu, kur var baudīt gan simfoniskās, gan opermūzikas koncertus, kamermūziku, solo koncertus un dažādas pasaulslavenu mūziķu virtuozas performances. Pēc ilggadējas sadarbības ar Marijas teātri un Valēriju Gergijevu kā festivāla māksliniecisko vadītāju, kopš 2022. gada festivāls ir noslēdzis sadarbības līgumu ar Filharmonijas orķestri Londonā un tā galveno diriģentu - somu Santu Matiasu Rouvali. Festivāls ir nominēts labākā Somijas festivāla titulam.

“Pēc vairāk kā divdesmit gadu pārtraukuma Liepājas Simfoniskais orķestris atkal priecēs Somijas klausītājus. Par uzaicinājumu uzstāties prestižajā festivālā "Mikkeli mūzikas festivālā" varam pateikties mūsu ilggadējam sadarbības partnerim - Valsts akadēmiskajam korim "Latvija", ar ko kopā festivālā atskaņosim elpu aizraujošo Karla Orfa šedevru "Carmina burana",” saka orķestra vadītājs Uldis Lipskis.

Dažādās Latvijas koncertzālēs šo Karla Orfa vērienīgo meistardarbu “Carmina Burana” Liepājas Simfoniskais orķestris kopīgi ar Valsts akadēmisko kori “Latvija” ir atskaņojis jau vairākkārt. Mikkeli mūzikas festivālā pie Liepājas Simfoniskā orķestra diriģenta pults stāsies diriģents Genādijs Černovs, ar kuru korim “Latvija” veiksmīga sadarbība bijusi jau iepriekš.

Šī vasara Liepājas Simfoniskajam orķestrim būs ļoti aktīva. Jau 2. jūlijā tas piedalīsies XXVII Vispārējo latviešu dziesmu un XVII Deju svētku atklāšanas koncertā svētku dalībniekiem. 15. jūlijā Liepājas koncertdārzā “Pūt, vējiņi!” krāšņā opermūzikas galā koncertā orķestris tiksies ar azerbaidžāņu diriģentu Jalčinu Adigezalovu un izcilu starptautisku solistu ansambli.

Augustā ir gaidāmi divi pašu rīkoti festivāli - 5. augustā orķestris aicina baudīt “Liepājas skaņas Rundāles pilī”, kur programmā iekļauti trīs pasākumi, tematiski caurvijot kultūras un mākslas vēsturi no antīkās pasaules līdz pat mūsdienām. Bet no 4. - 20. augustam jau trešo reizi norisināsies Dienvidkurzemes festivāls “Rimbenieks”. 10 dažādos koncertos, kas pieejami bez maksas, galvenokārt skanēs kamermūzika, ko izpildīs Liepājas Simfoniskā orķestra mūziķu veidoti ansambļi, pieaicinot arī citus solistus.

Savukārt vasaras noslēgumā - 26. augustā Liepājas koncertdārzā "Pūt, vējiņi!" skanēs vērienīga simfoniska saruna starp leģendāro latviešu komponistu Imantu Kalniņu un Kasparu Zemīti. Koncertā piedalīsies arī dziedātāji Renārs Kaupers, Daumants Kalniņš un Elza Rozentāle.

JAUNUMI