Jāzepa Vītola pianistu konkursā 26 dalībnieki no 14 valstīm

No 7. līdz 14. oktobrim Latvijā norisināsies Jāzepa Vītola VIII Starptautiskais pianistu konkurss, kurā sacentīsies 26 dalībnieki no 14 valstīm.

Konkursa fināla kārtu divos dažādos koncertos 13. un 14. oktobrī pulksten 19 klausītāji ir aicināti piedzīvot Liepājas koncertzālē “Lielais dzintars”, kur jaunie talanti uzstāsies kopā ar Liepājas Simfonisko orķestri diriģenta Atvara Lakstīgalas vadībā.

Tiešraidē to varēs vērot arī platformā digitalaisdzintars.lv.

Priekšatlases kārtā konkursantus pēc iesūtītajiem video un audio ierakstiem vērtēja Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas mācībspēki, izvēloties tos jaunos pianistus, kuri uzstāsies konkursa pirmajā kārtā Mūzikas akadēmijas Lielajā zālē. Dalībai konkursa 1. kārtā atlasīti 26 pianisti no 14 valstīm: Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Somijas, Zviedrijas, Polijas, Ukrainas, Čehijas, Itālijas, Francijas, Vācijas, Ķīnas, Japānas un Malaizijas.   

Latviju konkursā pārstāvēs astoņi jaunie pianisti: Aleksandrs Kalējs, Andrejs Mārtiņš Grīnbergs, Daniils Mickevičs, Evelīna Jēkabsone, Ērika Jākobsone, Kristīne Pričina, Maria Virki un Olga Trubenko.

Plašāku informāciju par dalībniekiem iespējams atrast konkursa oficiālajā vietnē.    

Jāzepa Vītola Starptautiskais pianistu konkurss ir vērienīgākais notikums Latvijas klaviermākslā, un tas ir kļuvis par svarīgu Latvijas mūzikas dzīves sastāvdaļu.

Konkursa laureātu un diplomandu vidū bijuši tādi pazīstami un nu jau publikas iemīļoti latviešu pianisti kā Juris Žvikovs, Sanita Šablovska, Jānis Zilbers, Toms Ostrovskis, Raimonds Petrauskis, Elīna Bērtiņa, Andrejs Osokins, Arta Arnicāne, Antoņina Suhanova un Iļja Domņins.

Šī gada konkursu vērtēs starptautiska žūrija: Ivari Ilja no Igaunijas, Juris Žvikovs un Toms Ostrovskis no Latvijas, Niklas Pokki no Somijas un Zbignevas Ibelgauptas no Lietuvas.

Biļetes uz Jāzepa Vītola VIII Starptautiskā pianistu konkursa fināla koncertiem pieejamas “Biļešu paradīzes” tīklā.

Konkursa norisi un atbalstu nodrošina Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmija, Liepājas Simfoniskais orķestris, koncertzāle “Lielais dzintars”, Liepājas pilsēta un Latvijas Republikas Kultūras ministrija.

JAUNUMI