Quantcast
Dienvidkurzemes festivāls "Rimbenieks" - Kuzma. Egliņa. Jankevics | VSIA LIEPĀJAS SIMFONISKAIS ORĶESTRIS

Dienvidkurzemes festivāls "Rimbenieks" - Kuzma. Egliņa. Jankevics

09.08.2024    19.00
Vaiņodes Kultūras nams

Dzirkstošā pianiste Agnese Egliņa, Liepājas Simfoniskā orķestra mākslinieciskais vadītājs Guntis Kuzma un Liepājas Simfoniskā orķestra čellu grupas koncertmeistars Klāvs Jankevics ir izcili mūziķi, kuru interpretācijās allaž saklausāma augsta tehniskā meistarība un dziļa mūzikas emocionālā izjūta.

Mākslinieki jau vairākkārt satikušies uz koncertzāļu skatuvēm, tomēr kamermūzikā viņu saspēli šādā sastāvā mēs piedzīvosim pirmoreiz, un Vaiņodes Kultūras namā gaidāmā koncerta programmā iekļauti divi monumentāli kamermūzikas darbi.

Ludviga van Bēthovena gaišais un dzīvespriecīgais Trio Sibemolmažorā saukts arī par „Gassenhauer trio“, pazīstams un iemīļots ar savu melodisko bagātību. Tieša tulkojuma šim piešķirtajam nosaukumam latviešu valodā nav, taču mūsdienu vācu valodā reti lietotais vārds „gassenhauer“ apzīmē populāru melodiju vai dziesmu, kas viegli iegaumējama un kļuvusi plaši pazīstama – mūsdienās to varētu dēvēt par „hitu“.

Johannesa Brāmsa Trio laminorā ir dziļš un emocionāli piesātināts darbs, kurā izpaužas Brāmsa brieduma gadu raksturīgā harmoniskā sarežģītība. Šis trio, viens no pēdējiem komponista radītajiem darbiem, pārsteidz ar savu niansēto dinamiku un emocionālo dziļumu.

Piedalās: 
Guntis KUZMA (klarnete)
Klāvs JANKEVICS (čells)
Agnese EGLIŅA (klavieres)

Programmā:
Ludvigs van BĒTHOVENS (1770-1827) Trio Sibemolmažorā op. 11
Johanness BRĀMSS (1833-1897) Trio laminorā op. 114

Aizsācies 2021. gadā, arī šogad augustā Dienvidkurzemes novadu apceļos Liepājas Simfoniskā orķestra rīkotais mūzikas festivāls “Rimbenieks”, piedāvājot vairākus izsmalcinātus muzikālus notikumus. Novada pilsētās un ciemos no 2. līdz 18. augustam norisināsies vairāki koncerti, kas apvienos augstākās raudzes māksliniekus un aizrautīgus klausītājus, radot neaizmirstamu muzikālo pieredzi.

Galvenais satura balsts festivālā “Rimbenieks” ir kamermūzika, ko atskaņo Liepājas Simfoniskā orķestra mūziķu veidoti ansambļi, pieaicinot savus domubiedrus un tuvākos skatuves draugus.

Pateicoties Dienvidkurzemes novada domes sniegtajam atbalstam, ieeja visos festivāla “Rimbenieks” koncertos arī šogad būs bez maksas.