Quantcast
Dienvidkurzemes festivāls "Rimbenieks" - Dziesma četriem mežragiem | VSIA LIEPĀJAS SIMFONISKAIS ORĶESTRIS

Dienvidkurzemes festivāls "Rimbenieks" - Dziesma četriem mežragiem

04.08.2024    19.00
Rucavas ev. lut. baznīca

4. augustā mūzikas cienītāji tiek aicināti uz krāšņu un daudzveidīgu koncertu Rucavas ev. lut. baznīcā, kur Liepājas Mežragu kvartets kopā ar talantīgo sitaminstrumentālisti Martu Kauliņu-Pelnēnu, piedāvās klausītājiem ceļojumu caur dažādu laikmetu un stilu mūzikas virsotnēm.

Skanēs gan viens no visatpazīstamākajiem klasiskās mūzikas darbiem, kas iemieso operas žanra vieglumu un izsmalcinātību, uvertīra no Mocarta operas “Figaro kāzas”, gan enerģijas un dramatisma pārpilnā Bizē “Karmenas” svīta.

No Baha mūzikas, kas ir sinonīms baroka laikmeta izcilībai un dziļumam, majestātiskā Pirmā prelūdija no “Labi temperētā klavīra” 1. sējuma un “Jesus bleibet meine Freude” ievedīs klausītājus miera un harmonijas pasaulē, kurā atklāsies arī viena no skaistākajām lūgšanām mūzikā – Franča Šūberta “Ave Maria”.

No mūsdienu komponistu skaņdarbiem Liepājas Simfoniskā orķestra mūziķi atskaņos Riharda Dubras “Liepājas partitu” un Ērika Ešenvalda “O salutaris hostia”.

Piedalās: 
LIEPĀJAS MEŽRAGU KVARTETS:
Ingus NOVICĀNS
Aivars VADONIS
Mārcis AUZIŅŠ
Ilmārs BĒRZIŅŠ

Marta KAULIŅA-PELNĒNA (sitaminstrumenti)

Programmā:
Eižens BOZA (1905-1991) divas daļas no Svītas četriem ragiem: “Medības”, “Dejas”
Rihards DUBRA (1964) “Liepājas partita”
Valentīns UTKINS (1904-1995) “Pārdomas”
Ēriks EŠENVALDS (1977) “O salutaris hostia”, aranžējis Jānis Ivuškāns
Volfgangs Amadejs MOCARTS (1756-1791) Uvertīra “Figaro kāzas”, aranžējis Ričards Goldfādens
Žoržs BIZĒ (1838-1875) Karmenas svīta mežragu kvartetam, aranžējis Kerijs Tērners
Johans Sebastiāns BAHS (1685-1750)Pirmā prelūdija Domažorā no “Labi temperētā klavīra” 1. sējuma, “Jesus bleibet meine Freude” no kantātes BWV 147 un “Amazing grace”, aranžējis Aivars Vadonis
Francis ŠŪBERTS (1797-1828) “Ave Maria”, aranžējis Jānis Ivuškāns
Ennio MORIKONE (1928-2020) “Gabriela oboja” no kinofilmas “Misija” pārlikumā mežragu kvartetam
Astors PJACOLLA (1921-1992) “Oblivion” mežragu kvartetam, aranžējis Aivars Vadonis
Leonards KOENS (1935-2016) “Aleluja”, aranžējis Jānis Ivuškāns

Aizsācies 2021. gadā, arī šogad augustā Dienvidkurzemes novadu apceļos Liepājas Simfoniskā orķestra rīkotais mūzikas festivāls “Rimbenieks”, piedāvājot vairākus izsmalcinātus muzikālus notikumus. Novada pilsētās un ciemos no 2. līdz 18. augustam norisināsies vairāki koncerti, kas apvienos augstākās raudzes māksliniekus un aizrautīgus klausītājus, radot neaizmirstamu muzikālo pieredzi.

Galvenais satura balsts festivālā “Rimbenieks” ir kamermūzika, ko atskaņo Liepājas Simfoniskā orķestra mūziķu veidoti ansambļi, pieaicinot savus domubiedrus un tuvākos skatuves draugus.

Pateicoties Dienvidkurzemes novada domes sniegtajam atbalstam, ieeja visos festivāla “Rimbenieks” koncertos arī šogad būs bez maksas.