Orķestris ir spoža dzintara lāse, kas no Liepājas atmirdz pasaulē. / eksprezidents Raimonds Vējonis /

29. Liepājas Starptautiskais zvaigžņu festivāls. Liza Kereselidze un Xylem Trio

26.08.2021   20:00
Koncertzāle LIELAIS DZINTARS, lielā zāle

Liza KERESELIDZE – balss
XYLEM TRIO:
               Raimonds PETRAUSKIS – klavieres
               Oskars PETRAUSKIS – saksofons
               Rihards ZAĻUPE – sitaminstrumenti

Programmā:
Gijas KANČELI mūzika

*

Gruzijas meistara Gijas Kančeli ģēnijs spēcīgi iedvesmojis gan Xylem Trio mūziķus, gan uzlēcošo Gruzijas džeza zvaigzni Lizu Kereselidzi. Viņa kopš bērnības dzīvojusies ar dižā komponista melodijām, un mūzikas studiju virzienā viņu virzījis pats meistars. Sadarbībai ar Latvijas trio mūziķiem Lizu ieteica Gijas Kančeli dēls, un nu mēs ar interesi gaidām, kāda būs šī sadarbība, kuras kodolā ir Xylem Trio teicamā saprašanās ar Kančeli melodijām. Savulaik tapušo Xylem Trio albumu komponists novērtēja sevišķi augstu, elektroniskā vēstulē pauzdams sajūsmu par to, ka tā viņa mūziku neviens un nekad vēl nav spēlējis.

Programmā iekļautas Kančeli melodijas, kas komponētas teātra izrādēm un kinofilmām. Slavenākie numuri te būs dziesma no filmas “Mimino” un savulaik lielajā savienībā ļoti populārās teātra izrādes “Hanuma”.

Mūs gaida aizkustinoša, saviļņojoša, smalka un aizraujoša tikšanās ar skaistām melodijām un lieliskiem mūziķiem, kas virtuozi balansē uz klasikas, džeza un pasaules mūzikas šķautnēm.

Atbalsta: Latvijas Republikas Kultūras ministrija, Valsts kultūrkapitāla fonds un Liepājas pilsēta.

KLAUSĪTĀJU IEVĒRĪBAI: Visi šī gada zvaigžņu festivāla koncerti šobrīd plānoti ar atvieglotiem drošības pasākumiem, kas paredz apmeklētājus, kas ir vakcinējušies pret vai pārslimojuši Covid-19 un to apliecina ar derīgu Covid-19 sertifikātu. Vairāk informācijas Kultūras Ministrijas mājas lapā https://www.km.gov.lv/lv/jaunumi un www.Covid19sertifikats.lv

Biļetes nopērkamas Biļešu Paradīzē