Piektdien atklās Dienvidkurzemes festivālu “Rimbenieks”

Ar krāšņu Liepājas Simfoniskā orķestra stīgu grupas koncertu Grobiņas pilsdrupās šo piektdien, 12. augustā, pulksten 20 sāksies Dienvidkurzemes mūzikas festivāls “Rimbenieks”, kas kopā ar 14 ļoti dažādiem koncertiem apceļos Dienvidkurzemes novadu.

Vēl pirms festivāla atklāšanas koncerta pulksten 19 Grobiņas Evaņģēliski luteriskajā baznīcā klausītāji ir aicināti uz ekumēnisko dievkalpojumu par godu festivālam.

Festivāls, ko Liepājas Simfoniskais orķestris sadarbībā ar Dienvidkurzemes novada pašvaldību rīko jau otro vasaru, ir nosaukts Evalda Rimbenieka vārdā. Šo ievērojamo cilvēku liktenis no zemnieku mājām Priekules novada Gramzdas pagastā ir aizvedis ne tikai uz Aizputi un Liepāju, bet licis arī pildīt Kārļa Ulmaņa valdības ministra pienākumus. Evalds Rimbenieks bija baptistu mācītājs, ilggadējs Liepājas pilsētas mērs, Liepājas operas, Tautas konservatorijas un Mākslas skolas dibinātājs pirms 100 gadiem, kā arī Liepājas Filharmonijas atjaunotājs.

Evalda Rimbenieka atstātais mantojums ir kalpojis un joprojām kalpo par atspēriena un izaugsmes pamatu daudzām izcilām personībām, kuras veido Dienvidkurzemes, Liepājas un visas Latvijas kultūras un dzīves telpu, kādu to pazīstam mūsdienās. Plašāku informāciju par Dienvidkurzemes novada tūrisma piedāvājumu varat iegūt šeit. Evalda Rimbenieka dzīves gājums vijas no Priekules, caur Aizputi uz Liepāju, tādēļ arī šogad festivāla noslēguma koncerts notiks Liepājā, sv. Jāzepa Romas katoļu katedrālē, piedaloties Valsts akadēmiskajam korim “Latvija”.

Atgādinām, ka festivāla koncerti ārpus Liepājas ir apmeklējami bez maksas, savukārt biļetes uz koncertiem Liepājā pieejamas “Biļešu paradīzes” tīklā.

Dienvidkurzemes festivāla RIMBENIEKS 2022 programma:

12. augusts, piektdiena, pulksten 20.00
Grobiņas Livonijas ordeņa pilsdrupas – Lielā iela 56, Grobiņa

FESTIVĀLA ATKLĀŠANAS KONCERTS

Piedalās: Liepājas Simfoniskais orķestris, Līga Baltābola (vijole), Gintars Rinkevičs (diriģents)
Programmā:
Antonio Vivaldi - “Četri gadalaiki”
Pēteris Čaikovskis - “Serenāde stīgu orķestrim”

____________

13. augusts, sestdiena, pulksten 15.00
Kazdangas Kultūras nams – Pils gatve 4, Kazdanga

SERENĀDE STĪGU ORĶESTRIM

Piedalās: Liepājas Simfoniskais orķestris, Līga Baltābola (vijole), Gintars Rinkevičs (diriģents)
Programmā:
Antonio Vivaldi - “Četri gadalaiki”
Pēteris Čaikovskis - “Serenāde stīgu orķestrim”

____________

14. augusts, svētdiena, pulksten 15.00
Krūtes-Bārtas ev. lut. Baznīca - Grobiņas nov., Bārtas pag., "Atvari"

LIEPĀJAS MEŽRAGU KVARTETS UN EGIJA SPORĢE

Piedalās: Egija Sproģe (flauta), Liepājas mežragu kvartets (Ingus Novicāns, Mārcis Auziņš, Edgars Kalniņš, Aivars Vadonis)
Programmā: Johans Sebastiāns Bahs, Žoržs Bizē, Johanness Brāmss

____________

14. augusts, svētdiena, pulksten 18.00
Gramzdas ev. lut. baznīca, Skolas iela 9, Gramzda

LIEPĀJAS STĪGU KVARTETS UN GUNTIS KUZMA

Piedalās: Guntis Kuzma (klarnete), Liepājas stīgu kvartets (Līga Baltābola, Ginta Alžāne, Ingars Ģirnis, Dina Puķīte)
Programmā: Volfgangs Amadejs Mocarts, Georgs Pelēcis

____________

15. augusts, pirmdiena, pulksten 19.00
Dēseles dzirnavas, Dēsele, Embūtes pagasts

LIEPĀJAS STĪGU KVARTETS UN GUNTIS KUZMA DĒSELES DZIRNAVĀS

Piedalās: Guntis Kuzma (klarnete), Liepājas stīgu kvartets (Līga Baltābola, Ginta Alžāne, Ingars Ģirnis, Dina Puķīte)
Programmā: Volfgangs Amadejs Mocarts, Georgs Pelēcis

____________

16. augusts, otrdiena, pulksten 19.00
Kalētu Mūzikas un mākslas pamatskola

AGNESE EGLIŅA, KĀRLIS CATLAKS, REINIS LAPA

Piedalās: Agnese Egliņa (klavieres), Kārlis Catlaks (klarnete), Reinis Lapa (flauta)
Programmā: Andrē Mesažē, Anrī Ditijē, Klods Debisī, Pols Dikā, Lūcija Garūta, Gabriels Forē, Kamils Sensānss, Aleksandrs Rozenblats

____________

17. augusts, trešdiena, pulksten 19.00
Liepājas koncertzāle “Lielais dzintars”, Dzintara Jurgelaiša kamerzāle

SAPNIS VASARAS NAKTĪ

Piedalās: Madara Liepiņa (vijole), Arturs Liepiņš (klavieres)
Programmā: Antonīns Dvoržāks, Johans Sebastiāns Bahs, Džuzepe Tartīni, Frideriks Šopēns, Roberts Šūmanis, Ludvigs van Bēthovens

____________

18. augusts, ceturtdiena, pulksten 19.00
Durbes luterāņu baznīca, Skolas iela 1, Durbe

AGNESE EGLIŅA, KĀRLIS CATLAKS, REINIS LAPA DURBĒ

Piedalās: Agnese Egliņa (klavieres), Kārlis Catlaks (klarnete), Reinis Lapa (flauta)
Programmā: Andrē Mesažē, Anrī Ditijē, Klods Debisī, Pols Dikā, Lūcija Garūta, Gabriels Forē, Kamils Sensānss, Aleksandrs Rozenblats

____________

19. augusts, piektdiena, pulksten 19.00
Pāvilostas novadpētniecības muzeja pagalms, Dzintaru iela 1, Pāvilosta

LIBAU BRASS QUINTET

Piedalās: Marta Kauliņa-Pelnēna (sitaminstrumenti), “Libau Brass Quintet” (Mārtiņš Zujs / trompete, Krišjānis Leišavnieks / trompete, Edgars Ruģelis / mežrags, Dāvis Matīss Leišavnieks / trombons, Mārtiņš Leišavnieks / tuba)
Programmā: mūzika no baroka līdz džezam

____________

20. augusts, sestdiena, pulksten 18.00
Aizputes sv. Jāņa ev. lut. baznīca, Liepājas iela 3, Aizpute

PĒTERIS VASKS. "VIATORE"

Piedalās: Mārtiņš Zujs (trompete), Jānis Stafeckis (diriģents), Liepājas Simfoniskais orķestris
Programmā: Pēteris Vasks – “Viatore”, Johans Batists Neruda – Koncerts trompetei un stīgu orķestrim, Antonīns Dvoržāks – Serenāde stīgu orķestrim

____________

21. augusts, svētdiena, pulksten 17.00
Nīcas ev. lut. baznīca

LIEPĀJAS STĪGU KVINTETS

Piedalās: Liepājas stīgu kvintets (Guntis Kolerts, Annija Endija Kolerta, Līva Tomiņa, Katrīna Anna Pelnēna, Dina Puķīte)
Programmā: Volfgangs Amadejs Mocarts, Francis Šūberts, Edvards Grīgs, Luidži Bokerīni

____________

21. augusts, svētdiena, pulksten 20.00
Jūrmalciema tīklu māja

A9

Piedalās: muzikālā apvienība “A9” (Marta Kauliņa-Pelnēna / sitaminstrumenti, taustiņi, elektronika, Mārtiņš Zālīte / basģitāra, elektronika), dzejnieki Elīna Bākule-Veira un Edvards Kuks, stāstnieks Orests Silabriedis
Programmā: Martas Kauliņas-Pelnēnas un Mārtiņa Zālītes oriģinālmūzika un improvizācijas, kā arī Elīnas Bākules-Veiras un Edvarda Kuka dzeja

____________

26. augusts, piektdiena, pulksten 19.00
Liepājas koncertzāle “Lielais dzintars”, Dzintara Jurgelaiša kamerzāle

PĒTERIM PLAKIDIM 75

Piedalās: Ivars Bezprozvanovs (čells), Ilona Meija (flauta), Pēteris Endzelis (oboja), Dzintra Erliha (klavieres)
Programmā: Pēteris Plakidis, Jānis Lūsēns, Dace Aperāne, Magdalēna Dringa, Mārīte Dombrovska

____________

28. augusts, svētdiena, pulksten 18.00
Liepājas sv. Jāzepa Romas katoļu katedrāle, Rakstvežu iela 13

FESTIVĀLA NOSLĒGUMA KONCERTS

Piedalās: Valsts akadēmiskais koris “Latvija”, Krista Audere (diriģente), Ēriks Kiršfelds (čells), Kārlis Catlaks (klarnete), Gertruda Jerjomenko (klavesīns), Guntis Kolerts (kontrabass)
Programmā: Johans Sebastiāns Bahs, Agris Engelmanis, Johanness Brāmss, Fēlikss Mendelszons, Olivjē Mesiāns

Šeit atrodama festivāla koncertvietu karte.

Plašāku informāciju par Dienvidkurzemes novada tūrisma piedāvājumu varat iegūt šeit.

Festivālu atbalsta Latvijas Republikas Kultūras ministrija, Dienvidkurzemes novada pašvaldība un auto noma SIXT.

JAUNUMI

Piektdien atklās Dienvidkurzemes festivālu “Rimbenieks”
Ar krāšņu Liepājas Simfoniskā orķestra stīgu grupas koncertu Grobiņas pilsdrupās šo piektdien, 12. augustā, pulksten 20 sāksies Dienvidkurzemes mūzikas festivāls “Rimbenieks”.
Saņemt jaunumus e-pastā