Quantcast
Orķestris prezentē jaunus mūzikas ierakstus | VSIA LIEPĀJAS SIMFONISKAIS ORĶESTRIS

Orķestris prezentē jaunus mūzikas ierakstus

Īsi pirms 30. Liepājas Starptautiskā zvaigžņu festivāla noslēguma koncerta sestdien, 12. martā īpašā svētku iesaiņojumā Liepājas Simfoniskais orķestris prezentēja 3 jaunus ierakstus, kas šajās dienās nāk klajā nacionālās ierakstu kompānijas SKANI paspārnē.

“Šis apkopojums man šķiet simbolisks un nozīmīgs ar to, ka šos trīs albumus esam ierakstījuši trīs ļoti talantīgu un brīnišķīgu diriģentu vadībā. Tas ir mūsu bijušais galvenais diriģents Atvars Lakstīgala, mūsu pašreizējais galvenais diriģents Gintars Rinkevičs, un tas ir mūsu nākošais galvenais diriģents no šī gada rudens – Guntis Kuzma,” prezentācijā stāstīja Liepājas Simfoniskā orķestra vadītājs Uldis Lipskis.

Marta sākumā pie klausītājiem devās albums ar nosaukumu “Plaukstošais jasmīns”, kur kopā ar diriģentu Gunti Kuzmu Liepājas Simfoniskais orķestris ir ierakstījis deviņas latviešu komponistu miniatūras, kas aptver veselu gadsimtu Latvijas mūzikā. Šajā ierakstā kā solistes piedalījušās divas Liepājas Simfoniskā orķestra mūziķes – sitaminstrumentāliste Marta Kauliņa - Pelnēna un vijolniece Līga Baltābola.

11. martā ir izdots arī maestro Gintara Rinkeviča lasījumā tapušais albums ar komponista Pētera Barisona mūziku, bet 18. martā klausītāji 80 pasaules valstīs fiziskā un digitālā formātā sagaidīs arī Liepājas Simfoniskā orķestra kopdarbu ar pianistu un komponistu Vestardu Šimku, kas ierakstīts diriģenta Atvara Lakstīgalas vadībā.

“Es nezinu nevienu citu profesionālu kolektīvu Latvijā ar tādu jaudu! Šie nu jau būs 17 albumi, ko Liepājas Simfoniskais orķestris būs ieskaņojis pēdējo 20 gadu laikā. Tie ir ārkārtīgi kvalitatīvi studijas ieraksti, starptautisku kritiķu novērtēti un gaidīti ieraksti,” – tā nacionālās ierakstu kompānijas SKANI vadītājs Egīls Šēfers.

JAUNUMI