Quantcast
Februārī orķestris koncertēs ar Daniilu Bulajevu | VSIA LIEPĀJAS SIMFONISKAIS ORĶESTRIS

Februārī orķestris koncertēs ar Daniilu Bulajevu

11. februārī pulksten 19 kopā ar Liepājas Simfonisko orķestri diriģenta Normunda Šnē vadībā uz Liepājas koncertzāles "Lielais dzintars" skatuves kāps jaunais un talantīgais vijolnieks Daniils Bulajevs.

Koncertā Daniila Bulajeva izpildījumā skanēs krievu komponista Pētera Čaikovska 1878. gadā radītais vijolkoncerts, kas uzskatāms par romantiskā vijolkoncerta virsotni, un ir viens no zināmākajiem šī žanra darbiem.

Otrajā daļā klausītāji varēs baudīt krievu komponista Sergeja Prokofjeva Piekto simfoniju Normunda Šnē lasījumā. Šī opusa tapšanas laikā komponists savulaik paziņoja, ka iecerējis to kā “himnu brīvam un laimīgam cilvēkam, viņa varenajām spējām, tīrajam un cēlajam garam”.

17 gadu jaunais Emīla Dārziņa mūzikas vidusskolas audzēknis vijolnieks Daniils Bulajevs 2020. gadā tika nominēts Lielajai mūzikas balvai kategorijā “Gada jaunais mākslinieks”. Viņš ir piedalījies dažādos mūzikas festivālos daudzās pasaules vietās, un ieguvis augstākos novērtējumus arī daudzos starptautiskos konkursos.

Arī patlaban Daniils Bulajevs atrodas ārzemēs un gatavojas kārtējam konkursam, bet ar sajūsmu jau gaida koncertu Liepājā: “Milzīgs prieks būs atkal kāpt uz skatuves vienā no labākajām koncertzālēm Latvijā. Pēdējo reizi “Lielajā dzintarā” biju pirms četriem gadiem, kad kopā ar Liepājas Simfonisko orķestri un maestro Gintaru Rinkeviču atskaņojām Sibēliusa Vijolkoncertu. Šoreiz Čaikovska mūzikā uz skatuves tiksimies ar fantastisko Normundu Šnē, ar kuru vēl nesen kopā koncertējām Cēsīs.”

Vijolnieka meistarība aug ar katru dienu, un jaunais mūziķis, kurš pirmo reizi kā solists ar orķestri uzstājās jau piecu gadu vecumā, šobrīd jau koncertējis ar daudziem simfoniskajiem un kamerorķestriem, toskait arī Kremerata Baltica, Glasperlenspiel Sinfonietta, “Maskavas virtuoziem”, Tatarstānas Republikas Valsts simfonisko orķestri un Makao simfonisko orķestri.

Biļetes "Biļešu Paradīzes" kasēs!

JAUNUMI