Simfoniskā romantisma pieskāriens

28.04.2023    19.00
Koncertzāle LIELAIS DZINTARS, lielā zāle

Pašā pavasara plaukumā, aprīļa beigās, Liepājas Simfoniskais orķestris saviem klausītājiem piedāvās divus angļu komponistus: klasiķi Edvardu Elgaru un ļoti spējīgo mūsdienu komponisti, “Grammy” balvas nominanti Annu Klainu, kā arī vienu no pasaules nozīmīgākajiem simfoniķiem Johannesu Brāmsu.

Edvards Elgars ir angļu komponists, kurš 20. gadsimta sākumā sekmēja angļu mūzikas renesansi. Viņa darbiem raksturīgas skaistas melodijas ar izteiksmīgām muzikālajām krāsām. Šajā koncertā Liepājas Simfoniskais orķestris kopā ar čellisti Martu Sudrabu atskaņos viņa Čellkoncertu miminorā, kas ir viņa pēdējais nozīmīgais skaņdarbs un aizvadītā gada 60. gados līdz ar angļu čellistes Žaklīnas Diprē veikto ierakstu kļuva par klasiskās mūzikas bestselleru.

2011. gadā Austrālijas raidorganizācijas veiktajā klausītāju aptaujā Edvarda Elgara Čellkoncerts tika novērtēts kā labākais klasiskais skaņdarbs, kas sarakstīts 20. gadsimtā.

Anna Klaina savukārt ir mūsdienu angļu komponiste, kuru laikraksts “New York Times” raksturojis kā “komponisti ar neparastām dotībām un metodēm”. “Grammy” balvai nominētā Anna Klaina ir viena no patlaban visvairāk pieprasītajām komponistēm, viņa strādā ar orķestriem, horeogrāfiem, kinorežisoriem un vizuālajiem māksliniekiem visā pasaulē.

Koncerta programmā iekļauts arī viens no pasaules nozīmīgākajiem simfoniķiem Johanness Brāmss, un šoreiz Liepājas Simfoniskais orķestris igauņu diriģenta Risto Josta vadībā atskaņos viņa Trešo simfoniju, ko mēdz saukt arī par “Heroisko”. 

Simfonijas trešā daļa likusies simpātiska vairākiem citu mākslas jomu meistariem: kinematogrāfā to var dzirdēt Anatola Ļitvaka filmā ”Vai jūs mīlat Brāmsu?”, Vinsentes Minelli veidotajā film noir ar nosaukumu “Undercurrent”, 2013. gada filmā “Kill your Darlings” par Džeku Keruaku un Alenu Ginsbergu koledžas gados un citiem. Populārajā mūzikā šī pati trešā daļa patikusi Karlosam Santanam, Frenkam Sinatram, Seržam Geinsbūram un citiem.

Piedalās:
Marta Sudraba
(čells)

Liepājas Simfoniskais orķestris
Diriģents Risto Josts

Programmā:
Anna Klaina
(1980): “Sound and Fury”
Edvards Elgars (1857–1934): Koncerts čellam un orķestrim miminorā op. 85
Johanness Brāmss (1833–1897): Trešā simfonija Famažorā op. 90

Koncertu atbalsta Latvijas Republikas Kultūras ministrija, Valsts Kultūrkapitāla fonds, Liepājas pilsēta.

INFORMĀCIJA APMEKLĒTĀJIEM:

Atlaides:
Skolēniem, studentiem, invalīdiem, pensionāriem – 2 eiro
3+ ģimenes kartes īpašniekiem - 30%
Skolotājiem, pasniedzējiem un medicīnas darbiniekiem - 20%

Grupām (10 un vairāk apmeklētājiem) – 20%
Pērkot grupu biļetes internetā, lūdzam rakstīt uz e-pastu sales@lso.lv

Pirkt biļeti