Quantcast
EXSULTATE, JUBILATE - Liepājas skaņas Rundāles pilī | VSIA LIEPĀJAS SIMFONISKAIS ORĶESTRIS

EXSULTATE, JUBILATE - Liepājas skaņas Rundāles pilī

15.12.2023    19.00
Rundāles pils Baltā zāle

15. decembrī Rundāles pils atkal atdzīvosies klasiskās mūzikas skaņās.

Liepājas Simfoniskais orķestris lietuviešu diriģenta Modesta Barkauska vadībā krāšņajā Rundāles pils Baltajā zālē atskaņos Jozefa Haidna, Volfganga Amadeja Mocarta un Franča Šūberta mūziku.

Koncertu ar savu smalko soprānu bagātinās operdziedātāja Lina Dambrauskaite.

Liepājas Simfoniskā orķestra izcilā mijiedarbošanās ar Rundāles pils Baltās zāles akustiku priecēs klausītājus Jozefa Haidna Sestajā simfonijā “Le Matin”. Tas ir skaņdarbs, kas pazīstams ar savu dzīvīgumu un dinamiskiem kontrastiem, ilustrējot jaunas dienas rītausmu. Šis skaņdarbs ir apliecinājums Haidna ģēnijam atsevišķu instrumentu izmantošanā un sola valdzinošu simfoniskās mūzikas piedzīvojumu.

Linas Dambrauskaites vokāls savukārt izcelsies Volfganga Amadeja Mocarta meistarīgajā skaņdarbā “Exsultate, jubilate”, kā arī Franča Šūberta skaistajās un emocionālajās dziesmās “Du bist die Ruh”, “Gretchen am Spinnrade” un “Ellen's Gesang (Ave Maria)”.

Klausītājiem būs iespēja arī uz brīdi paviesoties saulainajā Itālijā, kur tos decembra vidū aizvedīs Franča Šūberta “Uvertīra itāliešu stilā”, kas pazīstama ar savām liriskajām melodijām un ritmisko vitalitāti, atspoguļojot Itālijas bagātīgās mūzikas tradīcijas un kultūras mantojumu.

Liepājas Simfoniskā orķestra mūzika Rundāles pils Baltajā zālē allaž ir mūžīgā skaistuma svētki, neizsmeļams prieka un garīgās gaismas avots.

Piedalās:
Lina DAMBRAUSKAITE (soprāns)

Liepājas Simfoniskais orķestris
Diriģents Modests BARKAUSKS

Programmā:
Jozefs HAIDNS (1732-1809) Sestā simfonija “Le Matin”
Volfgangs Amadejs MOCARTS (1756-1791) “Exsultate, jubilate”
Francis ŠŪBERTS (1797-1828): Uvertīra itāliešu stilā, “Du bist die Ruh”, “Gretchen am Spinnrade”, Ellen's Gesang (“Ave Maria”)
Džoakīno ROSĪNI (1792-1868): Uvertīra “La Scala di Seta”, “Laudamus Te” no “Messa di Gloria”

Koncertu atbalsta Latvijas Republikas Kultūras ministrija, Valsts kultūrkapitāla fonds un Zemgales vēsturiskās zemes kultūras programma.

 

Atlaides:
Skolēniem, studentiem, invalīdiem, pensionāriem – 10 eiro
3+ ģimenes kartes īpašniekiem - 10 eiro
Skolotājiem, pasniedzējiem un medicīnas darbiniekiem - 10 eiro

Apmeklējot koncertu, apmeklētājam ir jāuzrāda atlaidi apliecinošs dokuments.

Pirkt biļeti