Liepājas skaņas Rundāles pilī. Koncertsaruna Balle pilī

30.07.2022    17:00
Rundāles pils

30. jūlijā Rundāles pilī notiks Liepājas Simfoniskā orķestra rīkotais festivāls “Liepājas skaņas Rundāles pilī”, kas šogad apmeklētājiem piedāvās četrus dažādus notikumus ar vienotu tematisko motīvu “Balle pilī”.

Pulksten 17 – Rundāles pils dārzā, Zaļajā teātrī notiks saruna “Balle pilī”.

Cīņā par izdzīvošanu politisku un sociālu intrigu piesātinātā vidē galminiekiem nācās nepārtraukti sevi apliecināt caur sociālajām prasmēm, tostarp arī deju. Galmā dejošana kļuva par iecienītu laika kavēkli, un dižciltīgās sabiedrības pārstāvjiem dejotprasme bija obligāta.

Greznas balles savulaik rīkotas arī Rundāles pilī. Piemēram, grāfa Zubova rīkotajos Ražas svētkos Rundāles pilī 1802. gada 10. oktobrī piedalījušies aptuveni 1200 viesu.

Sarunā par dejas un mūzikas nozīmi aristokrātijas ikdienā un ietekmi uz dažādiem nozīmīgiem vēstures notikumu pavērsieniem piedalīsies Valsts prezidente (1999 – 2007) Vaira Vīķe-Freiberga, ilggadējais Rundāles pils muzeja direktors Imants Lancmanis un mūzikas apskatnieks Orests Silabriedis.

Sarunu papildinās Liepājas Simfoniskā orķestra flautistes Egijas Sproģes spēlētās intermēdijas.

Biļetes cenā iekļauts arī pils dārza apmeklējums.

Festivālu atbalsta Latvijas Republikas Kultūras ministrija, Valsts kultūrkapitāla fonds un auto noma SIXT.

*
Uz festivālu "Liepājas skaņas Rundāles pilī" iespējams iegādāties arī abonementu, kas sniedz iespēju apmeklēt visus četrus pasākumus par zemāku cenu, nekā pērkot biļetes atsevišķi.

Pirkt biļeti