Orķestris ir spoža dzintara lāse, kas no Liepājas atmirdz pasaulē. / eksprezidents Raimonds Vējonis /

MĀRTIŅŠ OZOLIŅŠ

Mārtiņš Ozoliņš izglītību ieguvis Emīla Dārziņa mūzikas skolā, vēlāk Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas kordiriģēšanas nodaļā pie profesora Edgara Račevska, kā arī profesora Imanta Rešņa simfoniskās diriģēšanas klasē.

Piedalījies meistarklasēs Baha akadēmijā Vācijā pie Helmuta Rillinga, kā arī Lietuvā pie Gintara Rinkeviča un Sanktpēterburgā pie Vasilija Sinaiska.

Starptautiskā diriģentu konkursa Rīga`97 laureāts, kā arī vairāku starptautisku koru konkursu uzvarētājs. Sadarbojies ar kamerorķestri Latvijas Filharmoniķi, Latvijas Nacionālo Simfonisko orķestri un Lietuvas Valsts Simfonisko orķestri.

Bijis vīru kora Gaudeamus un Rīgas Latviešu biedrības Nacionālā vīru kora diriģents, Valsts Akadēmiskā koraLatvija kormeistars. Šobrīd vada kori Sonore un Kuldīgas kamerkori Rāte. Latvijas Nacionālajā operā diriģējis vairākus baletus, kā arī operu iestudējumus – Dmitrija Šostakoviča Mcenskas apriņķa lēdija Makbeta, Pētera Čaikovska Jevgeņijs Oņegins un Pīķa dāma, Riharda Vāgnera Klīstošais holandietis, Džuzepes Verdi Nabukou.c.

Mārtiņš Ozoliņš piedalījies viesizrādēs Maskavā, Meksikā, Tamperē (Somija), Triestē (Itālija) un Sicīlijā (Katānija).