Orķestris ir spoža dzintara lāse, kas no Liepājas atmirdz pasaulē. / eksprezidents Raimonds Vējonis /

LIORS ŠAMBADĀLS Lior Shambadal / Vācija

Dzimis Telavivā, kur arī studējis vijoles un trombona spēli, kompozīciju un diriģēšanu. Studijas aizvedušas līdz Zalcburgai, kur Liors Šambadāls strādāja kopā ar Karlu Melli (Carl Melle). Vēlāk Šambadāls ir studējis pie tādiem pazīstamiem diriģentiem kā Hans Svarovskis (Hans Swarowsky), Karlo Mario Džulīnī (Carlo Mario Giulini), Igors Markevičs (Igor Markevitch), Serdžū Selibidače (Sergiu Celibidache) un Franko Ferara (Franco Ferrara). Vīnē studējis arī elektronisko mūziku un Francijā kompozīciju pie Vitolda Lutoslavska (Witold Lutoslawski).

1980.gadā Šambadāls kļuva par Haifa Symphony Orchestra galveno diriģentu. No 1986.-1993.gadam viņš vadīja kamerorķestri Kibbuz Telavivā, ar šo orķestri apbraukājot neskaitāmas Eiropas pilsētas. Plaša koncertdarbība šo diriģentu vieno ar daudziem Izraēlas un Eiropas orķestriem.

Būdams komponistu grupas Acustic 7/11 ansambļa, kā arī jaunās mūzikas ansambļa Musica Nova dibinātājs, Šambadāls ir sevi pierādījis arī kā komponists. Viņš ir radījis gan kamermūzikas skaņdarbus, gan dziesmas, gan arī skaņdarbus simfoniskajam orķestrim. No 1993.gada līdz Kaizerslauternas teātra (Pfalztheater Kaiserslautern, Vācija) 1999./2000.gada sezonas beigām Liors Šambadāls bija šī teātra muzikālās daļas direktors.

Šambadāls ir kļuvis starptautiski pazīstams ar ierakstiem un darbību televīzijā, kā arī ar to, ka ir bijis viesdiriģents daudziem orķestriem visā pasaulē.

Kopš 1997.gada Liors Šambadāls strādā kā Berlīnes simfoniķu (Berliner Symphoniker) galvenais diriģents un kopš 2003.gada viņš ir Mendelssohn Players (Laipciga) mākslinieciskais vadītājs. Vienlaicīgi (kopš 2000.gada) viņš ir arī RTV-Slovenia simfoniskā orķestra (Ļubļanā) galvenais diriģents.