Orķestris ir spoža dzintara lāse, kas no Liepājas atmirdz pasaulē. / eksprezidents Raimonds Vējonis /

GINTARS RINKEVIČS galvenais diriģents

Gintars Rinkevičs ir viens no izcilākajiem, starptautisku atzinību guvušiem lietuviešu diriģentiem, kurš savulaik beidzis gan Pēterburgas, gan Maskavas konservatorijas. Lietuvas mūzikas un teātra akadēmijas profesors, Lietuvas Valsts simfoniskā orķestra dibinātājs, mākslinieciskais vadītājs un galvenais diriģents ir vairāku starptautisku konkursu laureāts. No 1996.-2003.gadam bijis Latvijas Nacionālās operas galvenais diriģents, bet no 2007.-2009.gadam – galvenais viesdiriģents.

Viņa vadībā tapušas tādas operas kā Mocarta Burvju flauta, Verdi TraviataAīdaNabuko un Masku balle, Šostakoviča Mcenskas apriņķa lēdija Makbeta, Vāgnera Klīstošais holandietis un daudzas citas, kā arī vairāki baleti. Lietuviešu diriģents ir divkārtējs Latvijas Lielās Mūzikas balvas laureāts (1996., 1999.).

G.Rinkevičs ir sadarbojies ar ļoti daudziem pasaules orķestriem. Bijis Malmes Operas un Muzikālā teātra galvenais diriģents. Stājies pie Berlīnes Simfoniķu, Veimāras Valsts kapellas, Kopenhāgenas Tivolī Simfoniskā orķestra, Sanktpēterburgas Filharmoniskā orķestra, Krievijas Nacionālā simfoniskā orķestra un Krievijas Valsts simfoniskā orķestra diriģenta pults. Viņa vadībā notikušas operas izrādes Zalcburgā, Karaliskajā Alberta zālē Londonā, Elizejas lauku teātrī Parīzē, Taivānā un Honkongā.

Diriģents ir koncertējis daudzās prestižās pasaules koncertzālēs. Bijis pastāvīgs viesis Krievijas Valsts Akadēmiskajā Lielajā teātrī Maskavā kopš 2003.gada. 2007.gadā Gintars Rinkevičs kļuva par Novosibirskas Akadēmiskā simfoniskā orķestra māksliniecisko vadītāju un galveno diriģentu.
 
Kopš 2017./2018.gada sezonas Gintars Rinkevičs ir Liepājas Simfoniskā orķestra galvenais diriģents un mākslinieciskais vadītājs. Savā pirmajā sezonā Liepājā viņš klausītājiem palika atmiņā ar spožo Karla Orfa kantātes "Carmina Burana" interpretāciju sezonas atklāšanas koncertā, reti spēlēto Pētera Čaikovska Piekto simfoniju un Žana Sibēliusa vijolkoncertu, kur solo spēlēja jauniņais Daņiils Bulajevs, Gada izskaņas koncertu, kurā operu un operešu ārijas dziedāja solisti Margarita Vilsone un Mihails Čuļpajevs, kā arī brīnišķīgo 26. Liepājas Starptautiskā zvaigžņu festivāla noslēguma koncertu, kurā Džordža Gēršvina skaņdarbus – Rapsodiju blūza stilā un Otro rapsodiju – atskaņoja kopā ar harizmātisko pianistu Vestardu Šimku. 2017./2018.gada sezonas noslēguma koncertā maestro interpretēja Arama Hačaturjana Koncertu vijolei un orķestrim un Sergeja Rahmaņinova Otro simfoniju. Koncerta soliste bija LSO koncertmeistare, vijolniece Ilze Zariņa.