Orķestris ir spoža dzintara lāse, kas no Liepājas atmirdz pasaulē. / eksprezidents Raimonds Vējonis /

Gintars Rinkevičs diriģēs Dvoržāka Devīto simfoniju

Publikas iemīļotajā koncertu ciklā “Simfonija TUVĀK” 12. martā pulksten 19 bezmaksas tiešraidē no Liepājas koncertzāles “Lielais dzintars” būs baudāma Antonīna Dvoržāka slavenā Devītā simfonija maestro Gintara Rinkeviča lasījumā.

TIEŠRAIDES BŪS SKATĀMAS ŠEIT!

“Antonīna Dvoržāka Devītā simfonija ir cerību un entuziasma simbols, kas simfoniskās mūzikas laukā ienes to Jaunā kontinenta romantisma auru, ko literatūrā pazīstam pēc Džeimsa Fenimora Kūpera romāniem "Pēdējais mohikānis" un "Zvērkāvis", pēc Gojko Mitiča filmām par Čingačguku. Apalaču tautas melodijas, džeza mūzikas alūzijas meistarīgā simfoniskā audumā ieved mūs aizrautībā, kas caurauda Amerikas krāšņi mežonīgo rītausmu. Šī simfonija ir kā radīta kaislīgajam maestro Rinkevičam un emocionāli jaudīgajam Liepājas Simfoniskajam orķestrim. Gaidāms neaizmirstams piedzīvojums!” arī pats ar nepacietību gaidot cikla “Simfonija TUVĀK” nākamo koncertu, stāsta Liepājas Simfoniskā orķestra vadītājs Uldis Lipskis.

Koncertu cikls “Simfonija TUVĀK” ir radīts, lai klausītājus iepazīstinātu ar pasaules simfoniskā repertuāra stūrakmeņiem – skaistām, klasiskām simfonijām, kas būtu jāzina ikvienam. Pirms simfonijas atskaņošanas mūzikas apskatnieks Orests Silabriedis un koncertprogrammas diriģents kopīgi atklāj simfonijas tapšanas laika kontekstu un šedevra uzbūves detaļas, savukārt pēc simfonijas atskaņojuma koncertzāles “Lielais dzintars” vadītāja Timura Tomsona vadītā sarunā ar sava mūzikas piedzīvojuma iespaidiem dalās Liepājas Simfoniskā orķestra īpaši aicināti pastāvīgie klausītāji, kurus pazīstam kā neiztrūkstošus viesus orķestra koncertos.

Pirmajā tikšanās reizē ar simfoniju, klausītāji varēja baudīt populāro klasicisma laika šedevru – Volfganga Amadeja Mocarta 40. simfoniju, ko Liepājas Simfoniskais orķestris atskaņoja diriģenta Gunta Kuzmas vadībā, savukārt otrā bija reize, kad orķestris diriģenta Normunda Šnē vadībā ieveda klausītājus somu komponista Žana Sibēliusa brīnumainajā mūzikas pasaulē, atskaņojot viņa neparastā spēka un enerģijas pilno Trešo simfoniju. Tagad šie koncertieraksti ir pieejami Biļešu Paradīze (biļetes cena vienai mājsaimniecībai – 3 eiro).

Noslēdzošo šī cikla koncertu būs iespēja piedzīvot 9. aprīlī, kad varēs doties tuvāk Pētera Čaikovska Ceturtajai simfonijai, kas skanēs erudītā profesora, diriģenta Andra Vecumnieka interpretācijā.

Koncertu cikls “Simfonija TUVĀK” radīts ar Kultūras ministrijas un Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstu. Interneta tiešraides režīmā aptuveni stundu ilgstošo koncertu bez maksas varēs vērot tiešraidē gan tepat orķestra mājas video galerijā, gan arī orķestra Facebook lapā. Pēc bezmaksas tiešraides visi koncertieraksti būs pieejami “Biļešu Paradīzē” jau par maksu.

Jaunumi

Gintars Rinkevičs diriģēs Dvoržāka Devīto simfoniju