Orķestris ir spoža dzintara lāse, kas no Liepājas atmirdz pasaulē. / eksprezidents Raimonds Vējonis /

Liepājas Simfoniskais orķestris atklās 141. sezonu

18. septembrī pulksten 19 Liepājas koncertzālē “Lielais dzintars” ar krāšņu koncertprogrammu sava galvenā diriģenta – maestro Gintara Rinkeviča vadībā Liepājas Simfoniskais orķestris atklās jauno koncertsezonu. Koncerta īpašā viešņa būs izcilā latviešu vijolniece Paula Šūmane. Šajā koncertsezonā orķestris plāno aizraujošas programmas gan klātienē, gan arī tiešsaistē.

“Jaunajā koncertsezonā Liepājas Simfoniskais orķestris klausītājiem piedāvās bagātīgu repertuāru, gan atskaņojot pasaulē atzītus simfoniskus šedevrus, gan pirmo reizi atklājot sabiedrībai tikko radītus latviešu komponistu darbus. Muzicēsim kopā ar spilgtiem un talantīgiem solistiem, un nākošā gada martā krāšņi svinēsim Liepājas Starptautiskā zvaigžņu festivāla 30. jubileju. Turpināsim arī pagājušajā sezonā sākto koncertu sēriju “Tuvāk” un “Simfonija Tuvāk”, kas bez jebkādiem ierobežojumiem digitālā veidā būs pieejama visiem, kas pēc tā ilgojas!”, par jaunās sezonas plāniem stāsta Liepājas Simfoniskā orķestra vadītājs Uldis Lipskis.

Atklājot 141. koncertsezonu orķestris piedāvā izbaudīt romantisma mūzikas ziemeļnieciski dziļdomīgās šķautnes. Programmā – visu laiku nozīmīgākā krievu komponista Pētera Čaikovska simfonija “Manfrēds” un viens no izcilākajiem somu vēlīnā romantisma komponista Žana Sibēliusa skaņdarbiem – Reminora vijolkoncerts.

Bairona poēmas un sniegotu Alpu ainavas iedvesmotā Čaikovska simfonija “Manfrēds” atklāj noslēpumainu un filozofisku tēlu, kas atrodas dzīves jēgas meklējumos. Savukārt Žana Sibēliusa vijolkoncerts ir neskaitāmu pretmetu sadursme – jūtīgais un sapņainais pret vētraini mežonīgo, šarmantais pret agresīvo, simfonisks orķestra skanējums pret spožu, solistisku virtuozitāti, kas tiks uzticēta vijolniecei Paulai Šūmanei.

Paula Šūmane ir plaši pazīstama, spoža un daudzpusīga vijolniece. Sākotnēji vijoļspēli mācījusies Emīla Dārziņa Mūzikas vidusskolā un Jūrmalas Mūzikas vidusskolā, bet jau piecpadsmit gadu vecumā iestājusies Parīzes Nacionālajā augstākajā konservatorijā, kas 2008. gadā absolvēta ar pirmo prēmiju. Tam sekojušas studijas Grācas Mākslu universitātē, kur ar izcilību iegūts maģistra grāds. Paula ir 2011. gada Lielās Mūzikas balvas “Gada debija”, kā arī daudzu starptautisku konkursu, tostarp Latīņamerikas nozīmīgākā – Luisa Sigalla mūzikas izpildītāju konkursa laureāte. Viņas spēli raksturo smalka stila izjūta, iespaidīga tehnika, filigrāna niansētība un spilgts skatuviskais sniegums. Spēlējusi solo ar Lisabonas Metropolitan orķestri, Bādenbādenes filharmonijas orķestri, Lietuvas Valsts simfonisko orķestri, Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri, Sinfonietta Rīga un citiem, kā arī šī būs jau atkārtota tikšanās ar Liepājas Simfonisko orķestri.

Biļetes uz koncertu pieejamas visās "Biļešu paradīzes" tirdzniecības vietās. 

Koncerts būs pieejams arī tiešsaistē (biļetes koncerta tiešraides piekļuvei savos ekrānos atradīsiet turpat "Biļešu paradīzē"), un to varēs baudīt arī Latvijas Radio 3 Klasika tiešajā translācijā.

Jaunumi