Orķestris ir spoža dzintara lāse, kas no Liepājas atmirdz pasaulē. / eksprezidents Raimonds Vējonis /

Koncertciklā TUVĀK Kurland Qintet un Dārta Tisenkopfa

20. maijā pulksten 19 bezmaksas tiešraidē no Liepājas koncertzāles “Lielais dzintars” jau atkal varēs baudīt iecienīto koncertinterviju ciklu TUVĀK, kur mūzikā un sarunās iepazīstināsim ar saviem mūziķiem. Šajā reizē tas būs koka pūšaminstrumentu kvintets Kurland Quintet, savukārt 17. jūnijā cikla fokusā būs arfiste Dārta Tisenkopfa.

Lai gan simfoniju cikls TUVĀK, kas nupat ir nominēts Latvijas Televīzijas un Latvijas Radio gada balvai „Kilograms kultūras” šosezon ir noslēdzies (tas gan aizvien ir pieejams “Biļešu Paradīzes” platformā), orķestris aicina uz divām jaunām koncertsarunām.

20. maijā nepilnu stundu ilgstošajā bezmaksas tiešraidē, ko varēs tepat video galerijā, gan arī orķestra Facebook lapā, Kurland Quintet izpildījumā skanēs skaista mūzika no tādu komponistu daiļrades kā Ferencs Farkašs, Žaks Ibērs un Džons Volters Bratons.

Koka pūšaminstrumentu kvintets KURLAND QUINTET ir 2010. gada sākumā dibināts ansamblis, kur kopīgi muzicē pieci Liepājas Simfoniskā orķestra mūziķi – flautists Reinis Lapa, obojists Mārtiņš Zālīte, klarnetists Kārlis Catlaks, fagotists Artis Zēns un mežradznieks Ingus Novicāns. Paši mūziķi uzskata, ka kvinteta skanējuma burvība slēpjas tembru un krāsu bagātībā, ko sniedz instrumentu atšķirīgie skanējumi un dažādās saskaņas. Šie iemesli, kā arī vienkārša vēlme izbaudīt kamermuzicēšanas prieku ir Kurland Quintet darbības pamatā. Pēkšņas idejas un kaislīgas diskusijas par interpretāciju ir mēģinājumu procesa ikdiena, un tas mūziķus ļoti saista, jo labs ansamblis rodas ne tikai spēlējot.

Savukārt 17. jūnijā arfiste Dārta Tisenkopfa ir sagatavojusi burvīgu programmu ar Jekaterinas Valteres-Kīnes, Kamila Sensānsa un Mihaila Gļinkas mūziku.

Liepājas Simfoniskā orķestra arfiste Dārta Tisenkopfa savu izjusto spēles prasmi apguvusi Itālijā. Viņa sevi uzskata par perfekcionisti, vienmēr tiecas uz izaugsmi arfas spēlē. Dārta regulāri koncertē arī kā soliste un kamermūziķe un par vienu no saviem mērķiem ir izvirzījusi arfas kā soloinstrumenta popularizēšanu Latvijā. 18 gadu vecumā Dārta devās uz Itāliju, lai padziļināti apgūtu arfas spēles prasmi un 2018. gadā ar izcilību absolvēja maģistra studijas Parmas "Arrigo Boito" konservatorijā. Viņa ir specializējusies arī baroka lautas spēlē. Guvusi atzinību vairākos starptautiskos konkursos, piedalījusies laikmetīgās mūzikas festivālā “Traiettorie” un Mantovas kamermūzikas festivālā. Kā soliste sadarbojusies ar “Orchestra Regionale Emilia-Romagnia”.

Koncertsarunu cikls TUVĀK aicina klausītājus attālināti tikties mūzikā un sarunās ar orķestra mūziķiem uz “Lielā dzintara” skatuves. Publikas mīlētais kolektīvs daudziem asociējas vien ar brīnišķīgu skaņu un skatuves kopskatu koncertzālē, pilī vai koncertarēnā, bet tuvāk iepazīt unikālās personības, kas veido šo orķestri, līdz šim nav bijusi iespēja. Šajā klausītāju atzinību guvušajā koncertciklā, kas norisinās jau kopš aizvadītā gada vasaras, var baudīt gan orķestra mākslinieku solo spēli visdažādākajos mūzikas stilos, kā arī sarunā ar Liepājas koncertzāles vadītāju Timuru Tomsonu uzzināt, kas papildus mūzikai aizrauj un iedvesmo mūziķus. Visi iepriekšējie TUVĀK raidījumi aizvien bez maksas ir skatāmi šeit.

Jaunumi