Orķestris ir spoža dzintara lāse, kas no Liepājas atmirdz pasaulē. / eksprezidents Raimonds Vējonis /

Izdota Imanta Kalniņa simfoniskās mūzikas kolekcija

Nacionālā ierakstu kompānija "SKANi" Imanta Kalniņa 80. jubilejas gadā izdod albumu, kurā pirmo reizi vienuviet apkopoti visi nozīmīgākie komponista simfoniskie darbi – septiņas simfonijas un trīs koncerti, ko papildina arī divas simfoniskās miniatūras, kas guvušas Imanta Kalniņa orķestrālā stila vizītkartes lomu, tai skaitā viens no visu laiku iecienītākajiem komponista darbiem – fināls no mūzikas kinofilmai "Pūt, vējiņi". 

Apsveicot ar lielo notikumu - daudzo gadu darbu, kas rezultējies 5 disku sējumā, Liepājas Simfoniskā orķestra vadītājs Uldis Lipskis komponistam pauda prieku, ka orķestrim ir tik daudz skaistas viņa radītas mūzikas, ko spēlēt, un pateicību par to, ka daudzus no meistara šedevriem tieši Liepājas Simfoniskajam orķestrim ir bijusi laime pirmatskaņot. Savukārt, Imants Kalniņš neslēpa savu sajūsmu, ka ir laimīgs par šo ierakstu tapšanu: “Nu, skaisti! Man jāsaka paldies jums – jo šis albums man ir kā kopotie raksti!”

Piecu disku albumā iekļautas visas septiņas Imanta Kalniņa simfonijas, tai skaitā jau iepriekš "SKANi" izdotās 4., 5. un 7. simfonijas, kā arī pilnīgi jauni ieskaņojumi 1., 2., 3. un 6. simfonijai. Ieskaņoti visi trīs koncerti, to skaitā jau iepriekš izdotais Koncerts čellam un Koncerts obojai, un pirmo reizi izdotais Koncerts orķestrim, kā arī divas simfoniskās miniatūras – "Santakrusa" un leģendārā fināla daļa no mūzikas kinofilmai "Pūt vējiņi", ko "SKANi" izdod pirmo reizi.

Albumu ir ieskaņojis Liepājas Simfoniskais orķestris diriģentu Atvara Lakstīgalas un Māra Sirmā vadībā laika posmā no 2014. līdz 2020. gadam, un šis ir vēsturē pirmais latviešu komponista visas simfoniskās daiļrades ierakstu kopizdevums.

"Šis ir viens no ilgi lolotiem albumiem, ko kopā ar Liepājas Simfonisko orķestri iecerējām jau 2014. gadā, kad sākām strādāt pie "SKANi" kataloga. Toreiz ķērāmies pie jauna Imanta Kalniņa 4. simfonijas ieraksta un tūlīt pēc tam sākām saņemt jautājumus no ārvalstu kritiķiem par to, kad būs pieejamas citas simfonijas. Tam sekoja 5. un 7. simfoniju izdevumi un tagad, pateicoties Kultūras Ministrijas atbalstam, varam ar lepnumu teikt – ir izdoti visi Imanta Kalniņa simfoniskie darbi," saka Egīls Šēfers, "SKANi" vadītājs.

Albums no 22. janvāra pieejams gan CD formātā (to var iegādāties arī pie mums - meklē šeit!), gan visās populārākājās mūzikas lejupielādes un straumēšanas platformās visā pasaulē.

Jaunumi