Orķestris ir spoža dzintara lāse, kas no Liepājas atmirdz pasaulē. / eksprezidents Raimonds Vējonis /

Replay.lv var noskatīties ImKas jubilejas koncertu

Sadarbībā ar Latvijas Televīziju Liepājas Simfoniskais orķestris vietnē replay.lv piedāvā noskatīties Imanta Kalniņa 75. jubilejai veltīto koncertu ar komponista trīs jaundarbu pirmatskaņojumiem, kas Liepājas koncertzālē “Lielais dzintars” izskanēja 2016. gada janvārī.

Koncertā, ar ko Liepājas Simfoniskais orķestris atzīmēja Imanta Kalniņa jubileju, diriģenta Māra Sirmā vadībā pirmo reizi izskanēja komponista Septītā simfonija, miniatūra "Santakrusa" un Koncerts obojai ar izcilā latviešu obojista Pētera Endzeļa solo.

Šī ir Liepājā tapusi mūzika, kur noteikti dzird gan vēju, gan jūras skaņas. Kā teicis pats komponists – “jūra gāžas un vējš pūš gar zemi”. Mudinot orķestra mūziķus ar instrumentiem izdziedāt notis, jo tieši tāda ir Imanta Kalniņa mūzika, diriģents Māris Sirmais vēl pirms koncerta, kas, starp citu, bija viņa pirmā sadarbība ar leģendāro komponistu, uzsvēra, ka Imants Kalniņš savā dziļākajā būtībā ir dziesminieks.

Obojas koncerts tāpat kā Septītā simfonija, kas iekļauta Liepājas Simfoniskā orķestra 2015. gadā aizsāktajā Latvijas simtgades simfoniju ciklā, bija sengaidīti darbi. Septīto simfoniju no Sestās šķir piecpadsmit gadi.

Savukārt īpaši šim jubilejas koncertam bija radīta miniatūra stīginstrumentu orķestrim "Santakrusa", kuras galvenā tēma skanējusi 2007.gadā Latvijas Nacionālajā teātrī iestudētajā Maksa Friša lugā "Santakrusa".

Šie trīs Imanta Kalniņa skaņdarbi ir iekļauti arī mūzikas albumā, ko Latvijas valsts simtgades programmas ietvaros izdevusi nacionālā ierakstu kompānija “Skani”.

Koncerta ierakstu skati šeit. Skaņu ierakstu veicis Latvijas Radio. 

Jaunumi