Orķestris ir spoža dzintara lāse, kas no Liepājas atmirdz pasaulē. / eksprezidents Raimonds Vējonis /

Orķestris piedāvā bezmaksas saturu tiešsaistē

Šī brīža situācijā jau atkal aktuāls kļūst kultūras patēriņš neklātienē, tāpēc Liepājas Simfoniskais orķestris vienuviet ir apkopojis savus tiešsaistē pieejamos video un audio koncertierakstus. Tie ir dažādi koncerti, toskait bērniem, arī opera “Suitu sāga” un koncertinterviju cikls “Tuvāk”.

Šeit pat mājas lapas video galerijā ir iespējams noskatīties koncertinterviju cikla TUVĀK 14 raidījumus, ko orķestris jau no vasaras ar Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu tiešraidē no koncertzāles “Lielais dzintars” ir translējis gandrīz katru ceturtdienu. Nepilnu stundu garajās sērijās tuvāk var iepazīt unikālās personības, kas veido šo kolektīvu. Raidījumā var baudīt gan orķestra mākslinieku spēli visdažādākajos mūzikas stilos, kā arī sarunā ar koncertzāles vadītāju Timuru Tomsonu, vai Rietumu radio ētera cilvēku Dzintaru Hmieļevski uzzināt, kas papildus mūzikai aizrauj un iedvesmo šos mūziķus. 

Turpat video galerijā ir atrodams arī izglītojošs orķestra koncerts bērniem par to, kā top mūzika. Šajā koncertā Liepājas Simfoniskais orķestris kopā ar klarnetistu Egīlu Šēferu un komponistu Rihardu Dubru aicina iepazīt mūzikas radīšanas noslēpumus.

Video galerijā pieejama arī koncertsaruna “Mūzika kultūrvēstures telpā”, kas šogad tiešsaistē norisinājās Saldus Vasarsvētku kamermūzikas festivālā. Vēstures zinātņu doktora Harija Tumana un Latvijas Radio 3 “Klasika” žurnālistes, muzikoloģes Intas Zēgneres sarunu papildināja vijolnieces Līgas Baltābolas atskaņotā Johana Sebastiāna Baha mūzika.

Latvijas Televīzijas vietnē replay.lv šobrīd aizvien ir iespējams noskatīties Imanta Kalniņa 75. jubilejai veltīto koncertu (Māra Sirmā vadībā orķestris atskaņo gan Septīto simfoniju, gan miniatūru “Santakrusa” un arī Koncertu obojai ar izcilā latviešu obojista Pētera Endzeļa solo), kā arī Latvijas valsts simtgades programmas ietvaros tapušo latviešu oriģināloperu „Suitu sāga”, kam autors ir komponists Rihards Dubra.

Savukārt Latvijas Radio 3 “Klasika” arhīvos slēpjas daudzi Liepājas Simfoniskā orķestra koncertieraksti audio formātā. Te nesenākie: 

Valsts svētku koncerts "Latvijai 102" Diriģents Ainārs Rubiķis, pianists Daumants Kalniņš, dziedātāja Liene Kinča. Programmā:  Ādolfa Skultes Uvertīra, Pētera Barisona "Latvju rapsodija" klavierēm un orķestrim, Romualda Kalsona Trīs daļas no svītas "Gadskārtu ierašu dziesmas", Jāņa Mediņa Piecas latviešu tautasdziesmas balsij un orķestrim, Mārtiņa Brauna Balāde "Tālavas taurētājs", Imanta Kalniņa Trīs daļas no svītas "Rotāju, dancoju".

Liepājas koncertzāles "Lielais dzintars" piecu gadu jubilejas koncerts Diriģents Gintars Rinkevičs, dziedātāji Margarita Vilsone un Artjoms Safronovs, vijolnieks Daniels Lozakovičs. Programmas pirmajā daļā dažādu latviešu komponistu, kā arī klasiķu mūzika, otrajā daļā Čaikovska Vijolkoncerts.

Orķestra 140. sezonas atklāšanas koncerts Diriģents Gintars Rinkevičs, pianists Luks Geņušs Programmā: Šopēna Pirmais Klavierkoncerts un Šostakoviča Desmitā simfonija. 

28. Liepājas Starptautiskā zvaigžņu festivāla atklāšana Diriģents Gintars Rinkevičs, pianists Vilems Lačumija, saksofonists Oskars Petrauskis. Programmā: Rimska-Korsakova "Spāņu kapričo", Ravela Klavierkoncerts, Ešenvalda saksofonkoncerta "Arktikas vīzijas: Jūra" pasaules pirmatskaņojums un Čaikovska "Itāļu kapričo".

Koncerts "Rapsodija blūza stilā" Diriģents Mārtiņš Ozoliņš, pianiste Agnese Egliņa. Programmā: Ravela "Spāņu rapsodija", Gēršvina "Rapsodija blūza stilā" un Rimska-Korsakova svīta "Šeherezade".

27. Liepājas Starptautiskā zvaigžņu festivāla atklāšana Diriģents Gintars Rinkevičs, čellists Miša Maiskis. Programmā: Respīgi Adagio ar variācijām čellam un orķestrim, Čaikovska "Variācijas par rokoko tēmu" un Pirmā simfonija ("Ziemas sapņi").

Orķestra 138. sezonas atklāšanas koncerts Diriģents Gintars Rinkevičs, pianists Aleksandrs Palejs. Programmā: Čaikovska Pirmais Klavierkoncerts un Mālera Pirmā simfonija ("Titāns").

Orķestra 137. sezonas noslēguma koncerts Diriģents Gintars Rinkevičs, vijolniece Ilze Zariņa. Programmā: Hačaturjana Vijolkoncerts, Rahmaņinova Otrā simfonija.

26. Starptautiskā Liepājas Zvaigžņu festivāla atklāšanas koncerts Diriģents Lucs Kēlers, pianists Reinis Zariņš, čellists Rustems Hamiduļļins. Programmā: Haidna Pirmais čellkoncerts, Bartoka Trešais klavierkoncerts un Dvoržāka Astotā simfonija.

#Ēkultūra

Jaunumi