Orķestris ir spoža dzintara lāse, kas no Liepājas atmirdz pasaulē. / eksprezidents Raimonds Vējonis /

Saldus Vasarsvētku kamermūzikas festivālā LSO mūziķi

Maija sākumā Saldus pilsētas pašvaldība ar Liepājas Simfonisko orķestri svinīgi noslēdza līgumu, kurā uz 5 gadiem vienojās par Saldus Vasarsvētku kamermūzikas festivāla organizēšanu. Pirmo reizi Vasarsvētku kamermūzikas festivāls Saldū ar vairākiem koncertiem un sarunām par mūziku norisināsies nedēļas nogalē no 7. līdz 9.jūnijam Saldus Sv.Pētera un Pāvila Romas katoļu baznīcā.

“Liepājas Simfoniskais orķestris, kura misija ir padarīt cilvēkiem pieejamu augstvērtīgu profesionālo mūzikas mākslu pirmkārt jau Kurzemes reģionā, ir ieinteresēts dāvāt mūzikas baudījumu arī Saldus un tās tuvākās apkārtnes iedzīvotājiem. Lai arī Saldus ir vieta, kur savos braucienos piestājam regulāri, pēdējo reizi orķestris Saldū uzstājās 2014. gada martā kopā ar flautisti Ditu Krenbergu un diriģentu Lucu Kēleru. Liepājas Simfoniskais orķestris sevī “slēpj” virkni brīnišķīgu mūziķu, kuri uzstājas dažādos kameransambļos, sniedzot klausītājiem neaizmirstamus mirkļus. Rīga, Ventspils, Balvi, Rundāle, Liepāja, Bauska, pat Pekina ir tikai nedaudzas no vietām, kur mūsu mūziķi snieguši kamermūzikas priekšnesumus,” stāsta Liepājas Simfoniskā orķestra vadītājs Uldis Lipskis.

Piektdien, 7.jūnijā pulksten 19.00 festivālu atklās ērģeļmūzikas koncerts, kur ērģelnieces Simonas Sunepas izpildījumā skanēs Johana Sebastiāna Baha, Georga Frīdriha Hendeļa, Johana Frīdriha Faša, Franča Lista, Antonīna Dvoržāka un vēl citu komponistu mūzika. Kā solisti šajā koncertā piedalīsies vijolniece Līga Baltābola un trompetists Jānis Ivuškāns.

Savukārt sestdien, 8.jūnijā pulksten 18.00 Vasarsvētku kamermūzikas festivāls turpināsies ar Līgas Baltābolas kameransambļa koncertu, kurā piedalīsies gan Liepājas Simfoniskā orķestra stīginstrumentu, gan pūšamo instrumentu grupas mūziķi. Pie klavesīna sēdīsies pianiste Ieva Sarja. Šis koncerts priecēs ar Tomazo Albinoni, Antonio Vivaldi, Arkandželo Korelli, Luidži Bokerīni, Johana Sebastiāna Baha un Johana Vilhelma Hertela kompozīcijām.

Festivāla noslēdzošā diena (svētdiena, 9.jūnijs) pulksten 13.00 iesāksies ar koncertsarunu “Iedvesmas spēks radīšanas procesā”, kur piedalīsies muzikoloģe, Latvijas Radio 3 “Klasika” žurnāliste Inta Zēgnere un Lugano universitātes teoloģijas profesors priesteris, zinātņu doktors Andris Marija Jerumanis. Sarunas starplaikos varēs baudīt Liepājas Simfoniskā orķestra arfistes Dārtas Tisenkopfas spēli. Programmā skanēs gan Džuzepes Domeniko Skarlati, gan Marsela Granžanī un Johannesa Brāmsa mūzika.

Festivāla noslēgumā 9.jūnijā pulksten 14.15 izskanēs Liepājas Simfoniskā orķestra mežragu kvarteta koncerts, kur kā solisti varēs dzirdēt arī arfisti Dārtu Tisenkopfu. Programmā tiks atskaņoti Ežēna Boca, Volfganga Amadeja Mocarta, Marsela Granžanī, Johana Melhiora Moltera, Johannesa Brāmsa, Džuzepes Verdi, kā arī Ennio Morikones un Louella E. Šova skaņdarbi.

Ieeja festivālā ir bezmaksas!

Jaunumi