Orķestris ir spoža dzintara lāse, kas no Liepājas atmirdz pasaulē. / eksprezidents Raimonds Vējonis /

Romantiskās mūzikas koncerts ar Kasparu Ādamsonu

13.aprīlī pulksten 18.00 Liepājas koncertzālē “Lielais dzintars” Liepājas Simfoniskais orķestris (LSO) kopā ar čellistu Ivaru Bezprozvanovu un diriģentu Kasparu Ādamsonu gatavojas atskaņot Brāmsa un Dvoržāka mūziku. Šo pašu koncertu 11.aprīlī pulksten 18.00 varēs baudīt arī klausītāji Bunkas Kultūras namā.

Romantiskā pavasara koncerta programmai Liepājas Simfoniskais orķestris ir sagatavojis viena no visu laiku slavenāko mūzikas dižgaru – Johannessa Brāmsa radīto Pirmo simfoniju dominorā op.68, kā arī Antonīna Dvoržāka Koncertu čellam un orķestrim siminorā op.104, ko orķestris izpildīs kopā ar čellistu Ivaru Bezprozvanovu. Pie diriģenta pults stāsies Kaspars Ādamsons - diriģents ar Latvijā, Beļģijā, Igaunijā un Zviedrijā kaldinātām zināšanām un lielu pieredzi kormūzikā.

Lai gan daudzu mūzikas mīļotāju priekšstatos Brāmss ir dzimis simfoniķis, viņš ir sacerējis tikai četras simfonijas, kas toties ir lieliski un ļoti atšķirīgi žanra paraugi. Pirmā simfonija komponistam tapusi 21 gadu ilgā laika posmā un ir izcils meistardarbs. Tajā saklausāmas gan nopietnas sarunas, gan graciozas rotaļas ar likteni, pilna emociju gamma un pārdomas par dzīvi.

Savukārt Dvoržāks līdz pat mūsdienām ir plaši pazīstams ar diviem simfoniskajiem meistardarbiem – Čellkoncertu un Devīto simfoniju “No Jaunās pasaules”. Abi darbi rakstīti praktiski vienlaicīgi, jo arī Devīto simfoniju komponists rakstīja, uzturoties Amerikā. Abus opusus vieno radniecīgi muzikāli motīvi, spilgts dažādu skaņu gleznu tēlojums un krāšņa instrumentācija. Jau vairāk nekā simts gadus pēc tapšanas Dvoržāka Čellkoncerts apstiprina savu nepārspēta šedevra statusu. Tas vienmēr ir bijis viens no aizraujošākajiem izaicinājumiem čellistiem, diriģentiem un simfoniskajiem orķestriem un lieliska muzikālā baudījuma avots klausītājiem.

“Dvoržāka koncertu ar LSO spēlēju daudzus gadus atpakaļ ar tā toreiz galveno diriģentu Mihailu Orehovu. Šai programmai tas piestāv kā uzliets. Turklāt milzīgs prieks to būs atskaņot tieši ar Liepājas orķestri, jo tur es jūtos kā mājās,” saka Ivars Bezprozvanovs – kādreizējais Liepājas Simfoniskā orķestra, šobrīd Latvijas Nacionālās operas orķestra čellu grupas koncertmeistars ar lielu skatuves pieredzi, muzicējot arī kā solistam un kamermūziķim.

Biļetes uz LSO rīkotajiem koncertiem pieejamas visās „Biļešu paradīzes” tirdzniecības vietās un www.bilesuparadize.lv.

Jaunumi