Orķestris ir spoža dzintara lāse, kas no Liepājas atmirdz pasaulē. / eksprezidents Raimonds Vējonis /

LSO Bēthovena mūzikā tiksies ar Gidonu Krēmeru

Ieskandinot 28. Liepājas Starptautisko zvaigžņu festivālu, kas tradicionāli notiks martā, 21. decembrī pulksten 18 Liepājas koncertzālē “Lielais dzintars” ekskluzīvu koncertu kopā ar Liepājas Simfonisko orķestri diriģenta Gintara Rinkeviča vadībā sniegs viens no pasaulē vadošajiem vijolniekiem – Gidons Krēmers. Viņa skatuves partneri būs čelliste Giedre Dirvanauskaite un pianists Georgijs Osokins.

Ludviga van Bēthovena skaistais un cēlais Koncerts vijolei, čellam un klavierēm, ko Liepājas Simfoniskais orķestris atskaņos kopā ar leģendāro vijolnieku Gidonu Krēmeru, jaunāko Osokinu dinastijas pārstāvi – neticami talantīgo pianistu Georgiju Osokinu un Kremerata Baltica vadošo čellisti Giedri Dirvanauskaiti, ir izvērsts divertismenta nozīmes skaņdarbs, kas veidots labākajās sinfonia concertante tradīcijās. Ko nozīmē sinfonia concertante? Tas ir 18. gadsimta beigās un 19. gadsimta pirmajā pusē populārs mūzikas žanrs, kurā ar orķestri saspēlējas visbiežāk trīs vai četri, citreiz pat arī septiņi vai deviņi soloinstrumenti. No vienas puses, tā ir simfonija ar izvērstām un nozīmīgām solopartijām; no otras puses, pēc būtības tas ir koncerts, nevis simfonija – ar īpaši gaišu, vitālu iedabu un izklaidējoši rotaļīgu funkciju. Bēthovena Trīskāršais koncerts ir oriģināls tajā ziņā, ka pirmoreiz šī žanra darbs rakstīts tieši šādam solistu salikumam – vijole, čells un klavieres.

Šai koncerta programmai maestro Gintars Rinkevičs ir izvēlējies arī vācu romantisma laikmeta ģēnija Johannesa Brāmsa Ceturto simfoniju – vienu no visu laiku visizcilākajām simfoniskajām celtnēm.

“Bēthovena Trīskāršo koncertu 2012. gadā atskaņojām ar brīnišķīgiem solistiem Sergeju Dogadinu, Kristīni Blaumani un Gilu Šohatu. Toreiz bija grūti iedomāties, ka pēc septiņiem gadiem šo opusu būs laime atskaņot jaunā koncertzālē ar visaugstākās raudzes lielmeistariem – Gidonu Krēmeru, Georgiju Osokinu un Giedri Dirvanauskaiti. Īpašu interpretācijas spožumu sola mūsu galvenā diriģenta maestro Gintara Rinkeviča dalība koncertā. Tā būs liela mūzika lielu mākslinieku sniegumā!” par gaidāmo koncertu stāsta Liepājas Simfoniskā orķestra vadītājs Uldis Lipskis.

Biļetes uz LSO rīkotajiem koncertiem pieejamas visās „Biļešu paradīzes” tirdzniecības vietās un www.bilesuparadize.lv

Jaunumi