Orķestris ir spoža dzintara lāse, kas no Liepājas atmirdz pasaulē. / eksprezidents Raimonds Vējonis /

Latvijas orķestru mežradznieki uz vienas skatuves

14.septembrī pulksten 18 Liepājas koncertzālē “Lielais dzintars” gaidāms visnotaļ unikāls muzikālais piedzīvojums – uz vienas skatuves īpašā koncertprogrammā tiksies visu Latvijas vadošo orķestru mežradznieki. Konferansjē lomā iejutīsies Ivars Ījabs.

“Īsteni mežradznieku svētki Liepājas koncertzālē “Lielais dzintars” – bieži tādus nepiedzīvot,” īsi un kodolīgi saka Uldis Lipskis, Liepājas Simfoniskā orķestra vadītājs.

Koncerta programmā ar mežragu jaudu varēs baudīt visu laiku mūziku – sākot no baroka līdz pat kino mūzikai un džezam (Ežēns Boca, Volfgangs Amadejs Mocarts, Johanness Brāmss, Ennio Morikone, Fredijs Merkūrijs, Rodžers Hārvejs, Deivids Arnolds un vēl citi skaņraži), ko mūziķi atskaņos visdažādākajos sastāvos, no kuriem plašākie muzicēs diriģenta Gunta Kuzmas vadībā.

Tie būs Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra, Latvijas Nacionālas operas orķestra, Liepājas Simfoniskā orķestra, kā arī kamerorķestra “Sinfonietta Rīga” un pūtēju orķestra “Rīga” mūziķi. Koncertā piedalīsies arī pagaidām vienīgais koncertējošais mežradznieku kvartets Latvijā – Liepājas mežragu kvartets, kura sastāvā muzicē Liepājas Simfoniskā orķestra mūziķi Edgars Kalniņš, Aivars Vadonis, Mārcis Auziņš un šī koncerta iniciators – pieredzējušais mežragu grupas koncertmeistars Ingus Novicāns, kas šogad svinēs 50. jubileju.

Pilnasinīgākam skanējumam ir pieaicināti arī draugi – ritma grupa un pianists, bet koncertu vadīs Ivars Ījabs, kas vēl pirms pievēršanās politoloģijai, savulaik spēlējis mežragu arī Liepājas Simfoniskā orķestra sastāvā.

Biļetes uz LSO rīkotajiem koncertiem pieejamas visās „Biļešu paradīzes” tirdzniecības vietās un www.bilesuparadize.lv.

Jaunumi