Orķestris ir spoža dzintara lāse, kas no Liepājas atmirdz pasaulē. / eksprezidents Raimonds Vējonis /

Eva Bindere ar Pirmo latviešu vijolkoncertu Rundāles pilī

7.septembrī pulksten 17 Rundāles pils Baltajā zālē Liepājas Simfoniskais orķestris diriģenta Andra Vecumnieka vadībā muzicēs kopā ar Lielās mūzikas balvas laureāti – vijolnieci Evu Binderi.

„Pēc mūsu muzikāli burvīgās vasaras gribas klausītājiem dāvāt vēl vienu iespēju izbaudīt ja ne vairs vasaras, tad pavisam noteikti skaistu atvasaras vakaru, kad brīnišķīgajā Rundāles pilī ļauties mūzikas varai,” saka Liepājas Simfonikā orķestra vadītājs Uldis Lipskis.

Koncertā varēs baudīt Ludviga van Bēthovena Pastorālās simfonijas brīnumaino skanējumu. Tā ir simfonija, kur komponists ielicis savas atmiņas par burvīgi nesteidzīgo un mierpilno dzīvi laukos. Diriģenta Andra Vecumnieka vadībā Liepājas Simfoniskais orķestris atskaņos arī brāļu Mediņu mūziku. Skanēs gan Jāņa Mediņa prelūdija“Daina” Nr.6, gan Jāzepa Mediņa Koncerts vijolei un simfoniskajam orķestrim, kas ir pirmais šāda žanra darbs latviešu mūzikā.

Koncerta īpašā viešņa būs vijolniece Eva Bindere - viena no Latvijas spožākajām vijolniecēm – spilgta soliste, iejūtīga kamermūziķe, temperamentīga orķestru koncertmeistare un arī izcila pedadoģe, kas 2016.gadā saņēma Lielo mūzikas balvu.kategorijā „Gada mūziķis”.

Biļetes uz koncertu pieejamas visās „Biļešu paradīzes” tirdzniecības vietās un www.bilesuparadize.lv, kā arī stundu pirms koncerta tā norises vietā.

Jaunumi