Orķestris ir spoža dzintara lāse, kas no Liepājas atmirdz pasaulē. / eksprezidents Raimonds Vējonis /

Ar dejisku soloprogrammu koncertēs Agnese Egliņa

17. augustā pulksten 18 Liepājas koncertzālē „Lielais dzintars“ uz krāšņu un dejisku ritmu ietvertu solokoncertu festivālā “Liepājas vasara” aicina viena no pieprasītākajām latviešu pianistēm – Agnese Egliņa.

Vienmēr enerģiskās un optimisma pilnās pianistes Agneses Egliņas skatuves priekšnesumu raksturo drosmīga temperamenta dzirksts un sievišķīgi smalka iejūtība. Tā ir mūziķe, kas pazīst humoru kā domu ķīmiju un mākslas katarsi kā radošu atklāsmi. Lielākoties Agnese uzstājas lieliskās kameransambļu vienībās ar Latvijas labākajiem solistiem, realizē aizraujošas, smalki konceptuālas koncertprogrammas un spēlē latviešu laikmetīgo mūziku kopā ar trio Art-i-Shock. Tāpēc jo gaidīts ir Agneses Egliņas koncerts, kur varēsim dzirdēt pianistes sniegumu brīnišķīgā mūzikā no klavieru solo repertuāra, kuru papildinās latviešu komponista jaundarbs.

“Koncerta pirmā daļa ierāmēta ar Baha Itāļu koncertu sākumā un Alberto Hinasteras kaismīgajām Argentīniešu dejām izskaņā. Tās var izbaudīt tāpat, baudot ritmisko enerģiju un melodiju gaismēnas, vai mēģināt saklausīt nosaukumos ietvertos tēlus: veco boyero jeb vēršu ganu, daiļavu un attapīgo gaučo jeb Dienvidamerikas kovboju. Pa vidu Jāņa Mediņa “Ziedu svētki”. Par skaņdarbu zināms, ka tas tapis, komponistam atrodoties bēgļu nometnē. Sacerēšanas gads nezināms, mūzikā gaišs dzīves spars un romantiskas ilgas,” koncerta programmu raksturo muzikologs Dāvis Eņģelis, “Koncerta otrajā daļā Pētera Plakida agri rakstītās klavierprelūdijas, kur jau saklausāma meistara spilgtā personība, un Gēršvina klavierprelūdijas – tur kaut kas no blūza, nedaudz kaprīzi raksturi un teju svingojošs ritms. No pasaules klasikas arī Brāmsa Divas rapsodijas, bet Kārlis Lācis, kurš izcili jūt mūzikas žanrus, piešķirot tiem individuālu raksturu un vēstījumu, veltījis pianistei Latvju tango. Tad nu pasaules pirmatskaņojumu tam klausīsimies festivālā “Liepājas vasara”.”

Festivāls “Liepājas vasara”, ko ik gadu organizē Liepājas Simfoniskais orķestris, ir leģendārā vasaras simfoniskās mūzikas cikla “Liepājas vasara” garīgais mantinieks un turpinājums. Gadu desmitiem Liepājā, Jūras parka brīvdabas estrādē siltajās vasaras dienās liepājnieki un kūrviesi ar visām ģimenēm varēja baudīt simfoniskās mūzikas koncertus. Tālajā 1783. gadā šo iniciatīvu aizsācis toreizējais Kurzemes hercogs Pēteris Bīrons. Pēdējos gados festivālā skanējuši tādi skaļi vārdi kā Giora Feidmans, Gidons Krēmers un „Kremerata Baltica”, Avi Avitals, Tokiko Kato, Maija Kovaļevska un vēl citi.

Plašāka informācija par festivāla “Liepājas vasara” koncertiem atrodama šeit. Biļetes uz LSO rīkotajiem koncertiem pieejamas visās „Biļešu paradīzes” tirdzniecības vietās un www.bilesuparadize.lv

Jaunumi