Orķestris ir spoža dzintara lāse, kas no Liepājas atmirdz pasaulē. / eksprezidents Raimonds Vējonis /

Saruna par Skaistumu Rundāles pilī

11.augustā Liepājas Simfoniskā orķestra (LSO) organizētajā vienas dienas festivālā “Liepājas vasara Rundāles pilī” starp smalku kamermūziku un vokālsimfonisko mūziku īpašs notikums – trīs spožas personības Imants Lancmanis, Uldis Bērziņš un Orests Silabriedis sarunā par Skaistumu.

Festivālā “Liepājas vasara Rundāle pilī” klausītājiem tiks piedāvāti divi kamermūzikas koncerti – “Zelta skaņas. Mežragi pilī”, kurā dzirdēsim Liepājas mežragu kvartetu un  “Stīgu smalkums, flautas grācija” piedaloties Liepājas stīgu kvartetam un LSO flautu grupas koncertmeistaram Reinim Lapam. Tuvojoties vakara izskaņai Liepājas Simfoniskais orķestris, dziedātāja Elīna Šimkus un diriģents Māris Kupčs - “Elīna Šimkus. Mocarta nemirstīgais valdzinājums”, savukārt, noslēgumā meditatīva pastaiga pils dārzā, skanot Baha mūzikai Līgas Baltābolas un Ērika Kiršfelda vadībā “Baroka dārza smaržas. Pastaiga ar mūziku”.

 Kas ir skaistais no mitoloģijas skatpunkta? Vai samērojams skaistais un patiesais? Kādi impulsi cilvēkam var likt tapt par skaistuma radītāju? Vai skaistais ir pierādāms? Rundāles pils direktors, gleznotājs un mākslas vēsturnieks Imants Lancmanis un dzejnieks, tulkotājs Uldis Bērziņš, muzikologs Orests Silabriedis -   šajā sarunā Skaistumu aplūkos kā estētisku kategoriju, mākslas darbu sastāvdaļu un fiziskās pasaules izpausmi dabā un cilvēkā. “Uzmanības lokā būs skaistais kā visu lietu samērs, kā platoniskais iekšējais starojums, kā pareizi atrisināts uzdevums; mēs pieskarsimies gaismas un krāsas metafizikai, skaitļu simbolikai un Raiņa dabai skaistai un vienalgai; palūkosimies, kā skaistuma izpratne mainījusies laikmetu gaitā, kā Rundāles pils Baltā zāle var izsaukt refleksiju par skaistuma dzimšanu no amatniecības un likt apdomāt mūslaiku mākslas ilgstamību vai īsmūžību,” stāsta O. Silabriedis.

 Festivāla norisi atbalsta LR Kultūras ministrija, Valsts Kultūrkapitāla fonds, Rundāles pils muzejs.

Biļetes uz festivāla koncertiem, kā arī dienas biļeti, kurā iekļauts Rundāles pils Mazā loka un dārza apmeklējums   pieejamas visās „Biļešu paradīzes” tirdzniecības vietās, www.bilesuparadize.lv, kā arī stundu pirms koncerta norises vietā. 

Tikai Rundāles pils festivāla apmeklētājiem būs iespējams par pievilcīgu cenu iegādāties biļetes uz festivāla “Liepājas vasara” Liepājā un LSO sezonas atklāšanas koncertiem.

Jaunumi