Orķestris ir spoža dzintara lāse, kas no Liepājas atmirdz pasaulē. / eksprezidents Raimonds Vējonis /

LSO britu diriģenta vadībā ieraksta albumu

Šonedēļ Liepājas Simfoniskais orķestris koncertzālē "Lielais dzintars" britu diriģenta Džona Gibonsa vadībā iemūžina angļu komponista Viljama Vērdsverta darbus. Kompānija "Toccata Classics" ierakstus paredzējusi izdot vēl šogad. Ierakstu sesijā pie skaņu režijas pults strādā Normunds Slava.

LSO sadarbība ar kompāniju "Toccata Classics" ilgst jau vairākus gadus un līdz šim vainagojusies ar skotu komponista Čārlza O’Braiena trīs kompaktdisku izdošanu, kā arī norvēģu komponista Leifa Solberga darbu albumu. Un jau februārī klajā nāks vēl viens šīs sadarbības auglis – kompaktdisks ar Ukrainā dzimušā somu komponista Fridriha Bruka divām simfonijām – 17. un 18., kuras LSO pērn ierakstīja diriģenta Māra Kupča vadībā.
Tā kā ierakstu kompānijas "Toccata Classics" devīze ir "Lielisku komponistu piemirsta mūzika, piemirstu komponistu lieliska mūzika", arī šajā sadarbības reizē uzmanība pievērta komponistam, kura vārds daudziem mūzikas cienītājiem ir svešs. Angļu komponists Viljams Vērdsverts (nejaukt ar vārda un uzvārda brāli, angļu romantisma laika dzejnieku) dzīvoja no 1908. līdz 1988.gadam, sarakstīja kopumā ap 100 darbiem, to skaitā astoņas simfonijas. LSO ierakstīs šonedēļ ieraksta divas simfonijas – 4. un 8., kā arī Variācijas par skotu tēmu un Divertismentu remažorā orķestrim.
Ierakstu laikā pie LSO diriģenta pults stājies brits Džons Gibonss, kurš regulāri strādā ar Lielbritānijas Karalisko filharmonisko orķestri un savā karjerā jau paguvis sadarboties teju ar visiem pazīstamākajiem britu orķestriem.

 

 

 

Jaunumi