Orķestris ir spoža dzintara lāse, kas no Liepājas atmirdz pasaulē. / eksprezidents Raimonds Vējonis /

LSO koncertēs ar Intaru Busuli

Liepājas Simfoniskais orķestris (LSO) turpina iepriekšējo gadu veiksmīgo sadarbību ar vienu no Latvijas spilgtākajiem izpildītājmāksliniekiem Intaru Busuli un Abonementa orķestri, jūnijā un jūlijā sniedzot vairākus kopīgus koncertus Liepājā, Rēzeknē un Jūrmalā.
16. jūnijā pl.15 un pl.20 paredzēti pirmie vasaras tūres "Ar mums" koncerti Liepājas koncertzālē "Lielais dzintars", šo koncertu īpašais viesis būs dziedātājs Andis Grīva.
Zīmīgi, ka 2018.gads Intara Busuļa kolektīvam ir dažādu svinību gads – vairākiem mūziķiem šogad tiek svinētas 40 gadu jubilejas, 10 gadu jubileja aprit arī pirmajam kopdarbam, albumam “Kino”. Šopavasar klajā nāca Intara Busuļa un Abonementa orķestra albums "Nākamā pietura. II daļa", kurā iekļautas dziesmas krievu valodā.
Kā "Latvijas avīzes" žurnālistei Solvitai Seikstei saka Intars Busulis: "Sadarbība ar orķestri bija ilgi gaidīta un apcerēta, jo Liepājas Simfoniskais orķestris ir vecākais orķestris Baltijas valstīs, tas ieņem īpašu vietu valsts kultūras dzīvē, simts gadu laikā izaudzis līdz atpazīstamai, klasiskai un neapstrīdamai vērtībai." Tāpat kā Intara un grupas, arī Liepājas Simfoniskā orķestra skanējumā satiekas skaistums un pateicība, pieredze un aizrautība, tiešums un smalkjūtība. Koncerti ar simfonisko orķestri nav akadēmiski. Tas ir izaicinājums Liepājas Simfoniskajam orķestrim – pieņemt Intara uzstāšanās manieri un pat kustību horeogrāfiju. Raksturojot muzikālo noskaņu, Intars teic: "Mēs eksperimentējam. Eksperimenti ar skaņām, ar melodijām, ar formām – ar visu, ar ko var eksperimentēt mūzikā." Savukārt dziesmu autors Kārlis Lācis stāsta: "Gandrīz katrā dziesmā ir kāds stāsts un, protams, galvenā ir Intara balss, kura ļauj piedzīvot gandrīz vai dramaturģisku ceļojumu un attīstību. Ļaujieties un sagaidiet arī pa kādam pārsteigumam. Jo vecāki kļūstam, jo vairāk par mīlestību dziedam! Tā nu tas ir!"
Vasaras koncertu tūre "Ar mums" turpināsies 29. un 30.jūnijā Latgales vēstniecības "Gors", bet noslēgums paredzēts 6. un 7.jūlijā "Dzintaru" koncertzālē Jūrmalā.
2017. gadā Intara Busuļa, Abonementa orķestra un Liepājas Simfoniskā orķestra koncerts, kas tika iemūžināts 2016. gadā Dzintaros, saņēma Latvijas Mūzikas ierakstu gada balvu "Zelta mikrofons" nominācijā "Koncertieraksts".

Jaunumi