Orķestris ir spoža dzintara lāse, kas no Liepājas atmirdz pasaulē. / eksprezidents Raimonds Vējonis /

Liepājas Simfonisko orķestri ar ovācijām uzņem Indijā

Ar skaļām ovācijām 29. septembrī izskanēja pirmais Liepājas Simfoniskā orķestra (LSO) Latvijas valsts simtgadei veltītais tūres koncerts Indijas pilsētā Bengalūru. Kopā ar LSO uz skatuves izcilais indiešu vijolnieks un komponists Dr.L. Subramnajams un diriģents Gintars Rinkevičs.

Rīt, 2. oktobrī, LSO Indijas – Šrilankas koncerttūre turpināsies ar koncertu Šrilankā Kolombo Nelum Pokuma Mahinda Rajapakse teātrī (iepriekš  Nacionālais izpildītājmāksas mākslas teātris). Šis nacionālais izpildītājmākslas centrs Kolombo ir nosaukts par godu iepriekšējam Šrilankas prezidentam - Mahinda Rajapakse. Ēkas forma ir veidota kā stilizēts astoņlapu lotosa zieds, tas atspoguļojas arī nosaukumā – nelum pokuma. Teātris atklāts 2011. gada decembrī, lielajā zālē ir teju 1300 sēdvietas.

“Triumfāli izskanējis pirmais LSO koncerts Indijā. Gintaram Rinkevičam azartiski vadot Bēthovena 5. simfonijas atskaņojumu pārpildītā zālē, šķita, ka Indijas dvēselei pieskaras Eiropa ar tās dižajām, cēlajām humānisma idejām,” saka LSO valdes loceklis Uldis Lipskis. “Emīla Dārziņa Melanholiskais valsis maigi un glāsmaini atklāja Latvijas dvēseles poētismu. Publikai gavilējot pēc Subramanjama un LSO saspēles, bija nepārprotami skaidrs, ka šie koncerti ir varbūt pats labākais veids, kā popularizēt mūsu zemi un kultūru. Daudz laimes, Latvija!”

Koncertturneja ir valsts simtgades starptautiskās programmas notikums, veicinot Latvijas un Indijas sadarbību ekonomikā, izglītībā un kultūrā. Tā tiek realizēta sadarbībā Latvijas vēstniecību Indijā un izcilo vijolnieku, komponistu Lakšminarajanu Subramanjamu (Dr. L. Subramanjams) un “Subramanjama fondu”.

“Prieks par pārpildīto koncertzāli Bengalūru, kas liecina par indiešu publikas lielo interesi klātienē dzirdēt Liepājas Simfoniskā orķestra uzstāšanos. Mūzikas mīļotāju vidū bija arī ievērojami Indijas valsts darbinieki, kā arī biznesa un kultūras aprindu pārstāvji,” pēc LSO koncerta savos iespaidos dalās Latvijas vēstnieks Indijā Aivars Groza. “Klausītāji novērtēja iespēju lieliskā Liepājas Simfoniskā orķestra izpildījumā dzirdēt Rietumu klasisko mūziku, t.sk. izcilā latviešu komponista E. Dārziņa starptautiski zināmāko skaņdarbu Melanholiskais valsis. Orķestra brīnišķīgā saspēle ar pasaulslaveno indiešu mūziķi un komponistu Dr.L. Subramanjamu klausītājos raisīja vienreizējas un neaizmirstamas izjūtas un apliecināja, cik ļoti mūzika tuvina tautas un nācijas.”

Koncerttūres noslēgums būs 5.oktobrī Siri Fort Auditorium, Ņūdeli, Indijā. Tas ir lielākais multifunkcionālais centrs Deli. Kopējā ietilpība četrās auditorijās ir 2500 sēdvietas, savukārt plašākā ir ar aptuveni 1900 sēdvietām.

Jaunumi