Orķestris ir spoža dzintara lāse, kas no Liepājas atmirdz pasaulē. / eksprezidents Raimonds Vējonis /

Sākusies festivāla "Liepājas vasara" biļešu tirdzniecība

Sākusies biļešu tirdzniecība uz akadēmiskās mūzikas festivālu “Liepājas vasara”, kas šogad norisināsies Liepājas koncertzālē “Lielais dzintars” no 22. jūlija līdz 15. augustam. Festivālu organizē Liepājas Simfoniskais orķestris (LSO), un šogad tā ietvaros klausītājiem tiek piedāvāti 3 simfoniskās mūzikas un 2 kamermūzikas koncerti.

“Liepāja, vasara un simfoniskā mūzika ir nesaraujami lielumi, kas kopš 1881. gada pilsētā akcentē un kopj Eiropas mūzikas tradīciju. Gan mūzikas, gan viesmākslinieku atlases ziņā šie būs Eiropas izcilības svētki, ” apgalvo LSO valdes loceklis Uldis Lipskis.

Festivāla atklāšanas koncertā 22. jūlijā būs iespējams dzirdēt vēl neatskaņoto Vienpadsmito Liepājas koncertu balsij un orķestrim, kā autors ir komponists Platons Buravickis. Ar šī koncerta pirmatskaņojumu noslēgsies no 2010. gada iniciētais un veidotais 12 Liepājas koncertu cikls. Pie diriģenta pults Atvars Lakstīgala, soliste dziedātāja ar unikālu balsi - soprānu trīs oktāvu diapazonā Julianna Bavarska.
Tāpat festivāla ietvaros dzirdēsim reizē izsmalcināto un ekspresīvo itāļu pianisti Pinu Napolitano, ar kuru Liepājas Simfoniskais orķestris diriģenta A. Lakstīgalas vadībā ierakstu kompānijas “Odradek Rekords” paspārnē pagājušā gada nogalē izdeva kompaktdisku “Elegy”.
Savukārt, Liepājas vasaras noslēguma koncertā būs iespējams baudīt pasaulslavenās latviešu vijolnieces Baibas Skrides uzstāšanos kopā ar Eiropas Savienības Jauniešu orķestri (EUYO), kas apvieno talantīgākos jaunos mūziķus no visām ES dalībvalstīm.

Biļetes uz Liepājas vasaras koncertiem pieejamas visās „Biļešu paradīzes” tirdzniecības vietās un www.bilesuparadize.lv.
Atbalsta Latvijas Kultūras ministrija, Valsts Kultūrkapitāla fonds, Latvenergo, līdzfinansē ES programma “Radošā Eiropa”.

Jaunumi