Orķestris ir spoža dzintara lāse, kas no Liepājas atmirdz pasaulē. / eksprezidents Raimonds Vējonis /

Liepājas Starptautiskajam zvaigžņu festivālam – 25

Jubilejas sezonu festivāls svinēs ar vērienīgu programmu no 3. marta līdz 31. martam koncertzālē “Lielais dzintars”, kur varēs baudīt mūzikas koncertus ar dažādu ievērojamu solistu piedalīšanos – 5 koncerti no baroka līdz džezam, 3 orķestri, daudz zvaigznes. Pirmo reizi festivālā vēl bez Liepājas Simfoniskā orķestra piedalīsies arī citi orķestri, šajā reizē – Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris un Klaipēdas kamerorķestris. Šogad festivālā atgriezīsies arī džezs.

25. Starptautisko Liepājas zvaigžņu festivālu 3. martā pulksten 19:00 atklās īpaši krāšņs Liepājas Simfoniskā orķestra koncerts, jo tajā kopā ar orķestri diriģenta Atvara Lakstīgalas vadībā uz skatuves kāps 8 solisti. Festivālu atklās ne vien Latvijas, bet arī Eiropas spožākā solo ērģelniece Iveta Apkalna, kas nupat piedalījās Hamburgas grandiozās Elbas Filharmonijas atklāšanas koncertā. Viņas izpildījumā skanēs Semjuela Bārbera Toccata Festiva. Koncerta turpinājumā klausītāji varēs baudīt Pētera Vaska Flautas koncertu Ditas Krenbergas sniegumā, Artura Maskata 12. Liepājas koncertu klavierēm ar orķestri Reiņa Zariņa interpretācijā (šis būs pasaules pirmatskaņojums) un Pētera Plakida koncertopusu “Sasaukšanās”, kur piedalīsies mežradznieks Artūrs Šults, obojists Egils Upatnieks, klarnetists Guntis Kuzma un flautisti Anete Toča un Miks Vilsons.

11. marts festivālā būs svētki džeza cienītājiem, jo uz koncertzāles “Lielais dzintars” Lielās skatuves pulksten 18:00 būs iespēja baudīt itāliešu kolektīva Kekko Fornarelli džeza trio oriģinālprogrammu. Pianists un komponists Kekko Fornarelli ir viens no spilgtākajiem mūsdienu itāliešu džeza pārstāvjiem.

16. martā pulksten 19:00 Liepājas Starptautiskajā zvaigžņu festivālā koncertēs Klaipēdas kamerorķestris Mindaugas Bačkus vadībā. Īpašā baroka programmā ar viņiem kopā uzstāsies baroka vijoles meistars Dmitrijs Sinkovskis no Krievijas. Virtuozais vijolnieks koncertos bieži mēdz pārsteigt auditoriju, gan uzsākot dziedāt savā unikālajā kontrtenora balsī, gan arī sākot diriģēt orķestri.

Lielisks solās būt Liepājas Simfoniskā orķestra koncerts 24. martā pulksten 19:00, kad tas uz skatuves kāps uzreiz ar trīs lielmeistariem – daudzu prestižu konkursu un balvu laureātu – krievu vijolnieku Sergeju Dogadinu un šobrīd par vienu no pasaules labākajiem un harizmātiskākajiem altistiem uzskatīto Maksimu Risanovu no Krievijas, kā arī ievērojamo lietuviešu čellistu Dāvidu Geringu, abi pēdējie no kuriem ir arī lieliski diriģenti – šajā programmā ar nosaukumu “Tutti i virtuosi” viņi uz maiņām gan diriģēs orķestri, gan atskaņos solo partijas Mocarta, Brāmsa un Šnitkes mūzikā.

31. martā 25. Liepājas Starptautiskais zvaigžņu festivāls noslēgsies ar Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra koncertu tā galvenā diriģenta Andra Pogas vadībā. Koncerta īpašais viesis būs no Sibīrijas nākušais pēdējā Čaikovska konkursa I vietas ieguvējs pianists Dmitrijs Masļejevs, kura solo izpildījumu varēs baudīt Volfganga Amadeja Mocarta ģeniālajā 24. klavierkoncertā. Šī būs pirmā reize, kad Dmitrijs Masļejevs viesosies Latvijā. Koncerts izskanēs ar Dmitrija Šostakoviča 12. simfoniju, ko reti spēlē pat Krievijā, kur nu vēl citur pasaulē.

Biļetes uz LSO rīkotā 25. Liepājas Starptautiskā zvaigžņu festivāla koncertiem pieejamas visās „Biļešu paradīzes” tirdzniecības vietās un www.bilesuparadize.lv.

Jaunumi