Orķestris ir spoža dzintara lāse, kas no Liepājas atmirdz pasaulē. / eksprezidents Raimonds Vējonis /

LSO muzicēs "Kurzemes gredzena" lielkoncertā

Grandiozajā projektā "Latvijas gredzens" pienākusi kārta Kurzemei. Jau šonedēļ, 16.novembrī Liepājā, koncertzālē "Lielais dzintars" pirmizrādi piedzīvos "Kurzemes gredzena" lielkoncerts "Pūt, vējiņi", kurā līdzās etnomūziķiem, folkloras kopām, solistiem un profesionālajiem koriem muzicēs arī Liepājas Simfoniskais orķestris.

 

"Latvijas gredzens" ietver četrus atšķirīgus, katram novadam veltītus koncertuzvedumus. Pavasarī izskanēja "Latgales gredzens", šonedēļ ceļu pie klausītājiem sāks "Kurzemes gredzens". Tas iecerēts kā varens dižkoncerts, saturisko kodolu balstot tautasdziesmas "Pūt, vējiņi" fenomenā. Tradīcijas savīsies ar mūsdienu izcilāko no Kurzemes nākušo komponistu mūziku. Skanēs Ērika Ešenvalda skaņdarba pasaules pirmatskaņojums, arī Imanta Kalniņa, Kārļa Lāča, Pētera Butāna, Raimonda Tigula mūzika. Pianists Vestards Šimkus solo atskaņos savu fantāziju par tautasdziesmas "Pūt, vējiņi" tēmu.

Tieši ap šīs tautasdziesmas garīgo un melodisko telpu arī kopumā vīsies viss lielkoncerta saturs, jo "Pūt, vējiņi" ir kaut kas, ko nav iespējams izskaidrot, bet kas latviešus saliedējis cauri gadu simtiem un likteņa pārbaudījumiem. "Ļoti gribētos, lai šī dziesma, kas sākotnēji radusies kā precību – precēšanas, iekarošanas dziesma, tad kaut kādā brīdī transformējusies par ilgu dziesmu, lai tā mūsu koncertā un arī nākotnē uz priekšu skanētu kā apliecinājuma dziesma," Latvijas Radio stāstīja lielkoncerta režisors Reinis Suhanovs. Uzveduma radošajā brigādē darbojas arī gaismu mākslinieks Mārtiņš Feldmanis, bet pie diriģenta pults stāsies Māris Sirmais.

"Kurzemes gredzena" lielkoncerts "Pūt, vējiņi" pirmizrādi piedzīvos 16.novembrī koncertzālē "Lielais dzintars". Nākamnedēļ notiks izrādes Jelgavas kultūras namā (22.novembrī), Latgales "Gorā" (24.novembrī) un koncertzālē "Cēsis" (25.novembrī). Valsts svētku koncertā Rīgā 18. novembrī Latvijas Nacionālajā teātrī skanēs daļa no šī koncertuzveduma.

Jaunumi