Orķestris ir spoža dzintara lāse, kas no Liepājas atmirdz pasaulē. / eksprezidents Raimonds Vējonis /

LSO ar Ēriku Ešenvaldu konferencē «Subject: Creativity»

17. februārī koncertzālē “Lielais dzintars” jau otro gadu (konference gan notiek jau trešo gadu) norisināsies radošo industriju konference “Subject: Creativity”, kurā ar spilgtu lekciju uzstāsies viens no pasaulē atzītākajiem latviešu komponistiem Ēriks Ešenvalds kopā ar Liepājas Simfonisko orķestri.

Plānotās lekcijas nosaukums ir "Ziemeļblāzma. Ekspedīcijas. Simfonija." “Visa pamatā būs mans stāstījums, kurā atklāšu savus simfonijas komponēšanas apcirkņus, kuru pamatā ir ziemeļblāzmas ekspedīcijas un mākslas darba radīšana. Nevis iekārojamais ziemeļblāzmas tūrisms ar sekojošām fotogrāfijām sociālajos tīklos, bet gan rūpīgs darbs, kas ir paša producēts un arī misticismā mērcēts, lai piedzimtu māksla,” savu uzstāšanos ieskicē Ēriks Ešenvalds.

Konferences apmeklētājiem Liepājas Simfoniskā orķestra, diriģenta Atvara Lakstīgalas un klarnetista Egīla Šēfera izpildījumā būs iespēja baudīt fragmentus no Ērika Ešenvalda Ceturtā Liepājas koncerta “Arktikas nakts vīzijas” klarnetei, orķestrim un elektronikai. Opuss vēsta par naksnīgajiem Ziemeļiem. Caur dabas norišu atainojumu komponists mēģina uzminēt pasaules esības noslēpumu, necenšoties pārsteigt vai šokēt klausītājus ar nedzirdētiem un pašmērķīgiem skaņu mākslas efektiem.

Šī koncerta tapšanu savulaik veicināja tieši Liepājas Simfoniskais orķestris, kas nu jau vairāku gadu garumā būs realizējis 12 Liepājas koncertu ciklu, pasūtinot jaundarbus dažādiem latviešu komponistiem. Ceturtā Liepājas koncerta pirmatskaņojums notika 2012. gada oktobrī Liepājas Latviešu biedrības nama zālē, kad kopā ar Liepājas Simfonisko orķestri Atvara Lakstīgalas vadībā to izpildīja klarnetists Ints Dālderis.

Jaunumi