Orķestris ir spoža dzintara lāse, kas no Liepājas atmirdz pasaulē. / eksprezidents Raimonds Vējonis /

LSO aicina uz bērnu un jauniešu koncertiem

Liepājas Simfoniskais orķestris novembrī piedāvā tradicionālos koncertus pirmsskolas un sākumskolu audzēkņiem ciklā "Radīšanas noslēpumi". Šoreiz mūzikas pasaules noslēpumus palīdzēs šķetināt klarnetists Egīls Šēfers un Liepājas stīgu kvartets.

Liepājas Simfoniskais orķestris turpina izglītot jaunos klausītājus, un viegli saprotamā valodā ar piemēriem un skaidrojumiem stāsta par visdažādākajām mūzikas izpausmēm. Piemēri no vēstures, dažādu komponistu rakstības stils, kā mūzika attīstījusies līdz mūsdienām – tas viss iekļauts aizraujošā vēstījumā. Programmas garums – 40 minūtes.
Daudzveidīgā mūzikas pasaule uzdod visdažādākās mīklas un šoreiz mūziķi pievērsīs jauno klausītāju uzmanību seno laiku noslēpumiem – kā tautas dziesma un deja iedvesmojusi viduslaiku, baroka un klasicisma komponistus, kā notika muzicēšana pašos pirmssākumos, vēl pirms orķestra rašanās, būs iespēja iepazīt romantisma, impresionisma un mūsdienu komponistu rakstības stilus, bet koncerta izskaņā – ļauties atraktīvajai Stīva Reiha elektroniskajai džeza, bībopa un pilsētas trokšņu iedvesmotajai mūzikai.
Stāstnieka un koncerta solista lomā iejutīsies klarnetists Egīls Šēfers, kurš muzicēs kopā ar Liepājas stīgu kvartetu. Koncerti notiks 7.novembrī pulksten 10, 11.30 un 13, kā arī 8.novembrī pulksten 11.30 un 13. Biļetes iespējams iegādāties "Biļešu paradīzes" kasēs un internetā.

 

Jaunumi