Orķestris ir spoža dzintara lāse, kas no Liepājas atmirdz pasaulē. / eksprezidents Raimonds Vējonis /

Liepājā indiešu vijoļspēles ikona – Dr. L. Subramanjams

Latvijas simtgades svinību ietvaros 22. septembrī pl. 19 koncertzālē "Lielais dzintars" indiešu vijoļspēles ikonas, komponista Dr. L. Subramanjama veltījuma Latvijai simtgadē – Svētku simfonijas (Symphony of Celebration) pirmatskaņojums. Koncertā būs dzirdams arī koncerts vijolei ar orķestri "Isabel" un simfonija "Bharath", kā arī latviešu komponista Jāņa Lūsēna “Romantiskās simfonijas” pirmatskaņojums.

“Nolēmu, ka muzikāli par pamatu ņemšu populāru latviešu tautasdziesmu, kas pazīstama gandrīz katram. Man tādu atsūtīja un biju pārsteigts, cik tajā ir daudz noderīgu detaļu. Šis skaņdarbs sanāca trijās daļās. Pirmā ir tāda laimīga, otrā ir emocionāla, dzīvi apliecinoša ar apziņu par savu neatkarību, bet trešā – viss jau ir uzbūvēts, un ikviens ir gatavs doties tālāk. Šī laime un apvienošanās ir iekļauta visās trijās daļās,” par Latvijai veltīto simfoniju saka komponists Dr. L. Subramnajams.

Simfonija "Bharath", kas ir veltīta Indijas neatkarības 70. gadskārtai, tajā autors izcēlis sanskrita tekstu, kas ir aktuāli tūkstošiem gadu. Skaņdarbā būs dzirdami arī indiešu tautas mūzikas instrumenti. “Šobrīd ir ļoti nepieciešams miers, šobrīd ir ļoti nepieciešama harmonija un šobrīd ir ļoti nepieciešama sadarbība, lai saprastu citas kultūras šobrīd ir ļoti nepieciešams atvērts prāts,” saka Dr. L. Subrmanjams.

Dr. L. Subramanjams ir "Indijas klasiskās mūzikas Paganini", "Indijas vijolnieku Dievs", mūziķis, kurā apvienojas indiešu mūziķu rāmums ar rietumu zvaigznes magnētismu. No Singapūras līdz Parīzei, no Deli līdz Losandželosai, viņš vienmēr ir iekarojis publikas atzinību un mīlestību ar savu stila eleganci un virtuozitāti.

Ar indiešu vijolnieku Liepājas Simfoniskais orķestris jau ir sadarbojies savas Āzijas tūres laikā 2015. gadā, kad Indijā viesojās starptautiskā festivāla "Lakshminarayana global music festival" ietvaros. Sadarbība turpināsies arī nākošajā gadā, kad LSO  Latvijas simtgades svinību ietvaros, dosies tūrē uz Indiju.

Jaunumi